ایسنا نوشت:

 

با گذشت یک هفته از انتشار خبر دومین کودک آزاری شدید، این بار، مادری دیگر در حالی بر بالین پیکر سوخته پسرک 3 ساله‌اش شیون می‌کند که به اذعان پرستاران، احتمال زنده ماندن این کودک با 70 درصد سوختگی، بسیار اندک است. باربد را پدرش آتش زده است. خودش می‌گوید به خاطر تهدید و وادار کردن همسرش به ادامه زندگی مشترک؛ اما قطعاً نقش محرک اعتیاد آور «شیشه» در این ماجرا بسیار پررنگ‌تر است. به هر حال، برای والدین خاطی، همیشه بهانه‌ای وجود دارد.

شیرین صدر نوری ـ مددکار صدای یارا ـ که روز گذشته به عیادت «باربد» رفته بود، درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت: پدر «باربد» به علت اعتیاد به شیشه مدت‌ها بود که نسبت به «مینا» همسرش ظنین بوده و اختلافات این دو موجب می‌شود که مینا تصمیم به جدایی بگیرد. بنابراین خانه اجاره‌ای مشترک‌شان را در حالی که شوهرش «باربد» را از او جدا می‌کند، ترک کرده و به منزل پدری‌اش می‌رود. وی با بیان اینکه پدر باربد، طی مدت درگیری با همسرش، چندین بار با وی تماس گرفته و با تهدید آسیب زدن به باربد، از مادر درخواست بازگشت کرده بود، افزود: محمد، پدر باربد، قبل از وقوع این حادثه به منظور تهیه مواد مخدر به یکی از همسایه‌ها اعلام کرده بود که در قبال دریافت 5 هزار تومان پول حاضر است، باربد را برای بازگرداندن به مادرش به همسایه تحویل دهد که مادر باربد نیز از طریق این همسایه با محمد وارد معامله شده و باربد را نزد خود آورده بود.

صدرنوری با بیان اینکه محمد به دلیل مصرف مواد مخدر شرایط روانی نرمالی نداشت، گفت: بنابراین در زمانی که مادر باربد در منزل پدری‌اش حضور نداشته و پدربزرگش نیز از منزل خارج شده بود، با تهدید مادربزرگ به منزل آنها وارد می‌شود و باربد را با خود به درون اتاقی برده و بنزینی که داخل یک شیشه نوشابه با خود آورده بود را بر پیکر باربد ریخته و وی را به آتش می‌کشد، مادربزرگ نیز زمانی در ماجرا مداخله می‌کند که شیون باربد سه ساله را شنیده و با صحنه دلخراش سوختن او در شعله‌های آتش مواجه می‌شود.

مددکار صدای یارا با بیان اینکه پدر باربد نیز با 50 درصد سوختگی هم‌اکنون و ضمن مراقبت یک مامور انتظامی در بیمارستان شهید مدنی بستری است، خاطرنشان کرد: بنابر اظهارات مادربزرگ باربد، محمد وقتی با جیغ و شیون کودک مواجه می‌شود، به قصد آرام کردن کودک او را در آغوش می‌گیرد و همین موضوع موجب آتش گرفتن بخش‌هایی از بدن خودش هم می‌شود. به اعتقاد صدر نوری، پدر به هیچ وجه قصد آسیب زدن به خودش را نداشته و جنس سوختگی نیز حاکی از این است که در آغوش گرفتن باربد، موجب سوختن او شده است. با بروز این شرایط، همسایه‌ها پلیس را خبر می‌کنند و با تلاش مادربزرگ، باربد به بیمارستان شهید مدنی کرج، انتقال می‌یابد.

وی با اشاره به عوارض مصرف مخدر شیشه، عنوان کرد: خاله و مادر باربد، اعتیاد محمد به شیشه و چند مخدر دیگر را تایید کرده‌اند و قطعاً مصرف شیشه در وقوع این فاجعه نقش دارد. مادر باربد قصد دارد که انجمن حمایت از کودکان را به عنوان وکیل حقوقی این پرونده برگزیند.

به گفته صدر نوری، در حال حاضر وضعیت جسمی باربد بسیار بد است، به گونه‌ای که به دلیل سوختگی تمام بخش‌های پوست کودک، امکان اتصال سرم به بدنش وجود ندارد و با توجه به سوختگی لب‌های کودک، مایعات و دارو از طریق مجاری بینی به بدن او تزریق می‌شود. «باربد» در حالی سومین قربانی کودک‌آزاری‌های اخیر به شمار می‌رود که از نظر کارشناسان «اعتیاد» و «نااگاهی» والدین نسبت به نحوه برخورد با کودک، از جمله دلایل اصلی کودک‌آزاری به شمار می‌رود.

 

barbod
56282

کد خبر 151601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
  19 0
  این حیوان به ظاهر پدر رو بدید دست من میدونم باهاش چیکار کنم.حیوان هم با بچه اش این کارو نمیکنه.الله اکبر
 • مبینا MX ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
  5 0
  چرا اتش زدی بچه را چرا بغل کردی وتعجبه اگه بر اثر مصرف موادچیزی حالیش نبوده اتش زده یک دقیقه بعد بغل کرده چه زود اثر مواد از سرش پریده
 • بدون نام IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
  12 0
  خدایا خودت این فرشته های معصوم را از دست والدین دیو صفت نجات بده . الهی آمین .
 • امیر IR ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۷
  10 0
  تا زمانی که حق سرپرستی کودک برای پدر باشد حال چه روانی ،چه معتاد یا هرجورناجور دیگر نباید تعجب کرد.آیا وقت آن نرسیده با پیشرفت زنان در جامعه حق و حقوق آنها هم بهبود یابد!!!!
 • بدون نام IR ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  9 0
  طفلکی چه قیافه مظلومی داره چطور دلش اومده این کارو بکنه نمی دونم مادرش چی میکشه
 • بدون نام IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  14 2
  براي چي پدرش را تحت درمان قرار دادن؟ بايد ميذاشتن يه گوشه تا از عفونت به درك واصل بشه
 • بدون نام IR ۰۴:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  8 2
  فقط قصاص قصاص قصاص
 • سعيد IR ۰۴:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  7 0
  خواهشمندم با اين جانيان به شدت رسيدگي گردد و به سزاي اعمال زشتشتن برسند
 • yashar IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  2 0
  heyfe esme pedar ke bezaran ro0 in heyvo0n injo0r adama faghat esme pedaro0 be do0sh mikeshan
 • بدون نام IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  5 2
  چرا پدر نامردش رو تحت درمان قرار دادن؟؟ بايد مينداختنش يه گوشه تا از عفونت به درك واصل بشه ...
 • مادر IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  6 0
  پدر مغزش از مصرف شيشه فاسد شده بود مادر چرا كودك را تنها گذاشت و جان خودش را نجات داد واقعا كه مادري كرده
 • مادر IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  2 0
  پدر مغزش از مصرف شيشه فاسد شده بود مادر چرا كودك را تنها گذاشت و جان خودش را نجات داد واقعا كه مادري كرده
 • فاطمه IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  5 0
  من از وقتی این خبر را خواندم زندگی ام بهم ریخته ان قدر حالم بداست و نمی توانم یک لحظه به این طفل معصوم فکر نکنم.به فکر ریشه ها باشید . خدا به باربد کمک کند.
 • لیلا IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۸
  2 1
  تو رو خدا مقام مسئول به داد این فاجعه ها برسد تا این مضوع ریشه کن بشه حتی با حکم اعدام برای این والدین روانی چند بار باید این بچه های معصوم دستخوش خماری یا هرزه گری والدینشان باشند اگر این بچه ها در بهزیستی بزرگ شوند خیلی بهتر است تا اینکه درگر والدین بی مسئولیت که فقط اسم پدر ومادر را یدک می کشند
 • پریسا IR ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۹
  5 0
  ای لعنت به این زندگییییییییی ای لعنت به این زندگی......
 • مهسا A1 ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۳۱
  3 0
  خدا جونم قربونت برم ...به باربد کمک کن ...درد و بلای باربد بخوره تو سر پدر ....
 • خديجهi IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۸
  4 0
  بميرم من. من يه دعوا مي كنم پسرمو دل ندارم. چه جور آخه آتيشش زدي . تو آدمي. بميرم من. اي بميره اون مادرت كه تو رو دست يه همچين جونوري تنها گذاشت. حالا مي خواد بره وكيل بگيره و شكايت كنه.
 • بدون نام IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۲
  7 0
  آی آدمها که در ساحل نشسته شاد وخندانید.....اقایون یه فکر اساسی کنید واسه معضل اعتیاد.
 • بدون نام IR ۰۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۹
  3 0
  جهان آلوده خواب است .
 • سارا EU ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۹
  1 0
  پدر و مادر شدن لیاقت میخواد که بعضی ها ندارن.... خدایا تو عادلی و منصف....اینو همه مگن ولی من میخوام بپرسم اینکه یه بچه بی گناه بی زبون سه ساله رو آتیش بزنن کجاش انصافه؟ کجاش عدله؟ خدا جون ببخش منو ...