وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی انتقادات صریحی از دستگاه سیاست خارجی کشور کرد.

به گزارش خبرآنلاین، محمدحسین صفارهرندی روز سه‌شنبه در مراسمی که به مناسبت 16 آذر روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد در پاسخ به سوال دانشجویی با این مضمون که "وظیفه جنبش دانشجویی در قبال فتنه و جریان انحرافی چیست؟" اظهار کرد: هوشیاری نسل جوان جامعه بیشتر از بقیه اقشار است و آزادگی آن‌ها مانع از سازش‌کاری می‌شود و اگر دانشجویان تا دیروز کسی را به خاطر سوابقش احترام می‌گذاشتند اگر ببینند که در انحراف غلتیده است با او رودربایسی نخواهند داشت.
صفارهرندی که در حضور حسن قشقاوی معاون امور کنسولگری وزارت امور خارجه - که با انتقادات دانشجویان نسبت به وزارت امور خارجه مواجه شده بود - در این نشست سخنرانی می‌کرد، گفت: بخشی از ایرادات به دستگاه‌های دیپلماسی وارد می‌شود که این دستگاه از این ایرادات مبراست، چراکه برخی جاها با موازی‌کاری مواجه هستیم و به طور مثال کسی که هیچ مسوولیت بین‌المللی خاصی ندارد با مدیر و مسوول یک کشور دیگر وارد مذاکره می‌شود در حالی که مسوول دیپلماسی ما از آن خبر ندارد.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این موضوعات نسل جوان ما را آزار می‌دهد و طبیعی است که مطالبه‌گری کنند و به جای این‌که نقطه اصلی را هدف قرار دهند فردی مثل آقای قشقاوی را پیدا می‌کنند، اما موضوع ربطی به شخص ایشان ندارد.
وی افزود: دانشجو می‌بیند که یک نقطه وفاقی بین انحراف قدیمی یعنی فتنه و انحراف نوین وجود دارد که این نقطه وفاق، تقابل با نظام و روح دینی انقلاب است و با آوردن الفاظ بی‌ربطی مثل بهار عربی و بیداری انسانی روی یک واقعیت پرده‌پوشی می‌کند، مسلم است که صدای کسانی که واقعیت را می‌دانند بلند شود.
صفارهرندی افزود: شکار اصلی دو جریان انحرافی و فتنه، مکتب اسلامی است که گاهی از طریق تضعیف نمادهای اسلامی مانند آن‌چه در عاشورای 88 رخ داد و یا با طرح پان‌ایرانیسم، پان‌ترکیسم و پان‌عربیسم انجام می‌شود. جریان فتنه و انحراف نوین در نقطه‌ای که آن نقطه محو کردن حرکت شاخصه‌های رو به جلوست به هم می‌رسند.
27219
کد خبر 189350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
  19 1
  من این حرفها را قبول ندارم.
 • بدون نام IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۳
  24 0
  دیروز احمدی نژاد یک حرفی در مورد تعلیم و تربیت زد که خیلی نغز و از ایشان بعید بود. حالا منهم به صفار هرندی مشابه همان حرف را می زنم. دین را نمی توان به مردم الصاق کرد بلکه دین در بطن انسان است. بد نیست آدم گاهی به حرف دشمن خودش هم بیندیشه.
  • معز IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۵
   1 4
   دين را به مردم الصاق نميكنند ولي مردم زا ميتوان به دينداري راهنمايي كرد. اگر منظور شما از "دين در بطن انسان است" اين است كه هيچكس نميتواند در دينداري و بيديني انسان نقش داشته باشد پس قران و وحي وانبيا چرا اين قدر روي راهنمايي و هدايت انسان تاكيد دارند.