بدهی ۹۰ میلیارد تومانی مردی که روحش هم خبر نداشت/ ثبت شرکت با مدارک هویتی متقاضیان وام

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از کلاهبرداری یک شیاد با سوءاستفاده از اطلاعات هویتی افراد متقاضی وام خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، سرهنگ عبدالله چولکی معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا گفت: بعد از مراجعه فردی به پلیس در یکی از شهرستان‌های تهران مبنی بر انسداد حساب‌های بانکی و بدهی مالیاتی در یکی از استان‌های مرکزی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری این استان قرار گرفت.

ایران نوشت: وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه و بررسی پرونده مالیاتی شاکی مشخص شد، نام وی به عنوان مدیرعامل یک شرکت با مشخصات معین و شناسه ملی به ثبت رسیده است. شاکی در اظهارات خود مدعی بود هیچ‌گونه همکاری و فعالیت اقتصادی در این شرکت نداشته است. اما طبق محاسبات و برآوردهای کارشناسان، طی ۳ سال فعالیت، بدهی مالیاتی این شرکت بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال گزارش شده بود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات خود دریافتند، حتی رئیس هیأت‌مدیره شرکت نیز از ثبت آن بی‌اطلاع است و گفته که چند سال پیش مدارک هویتی خود را برای دریافت وام ارائه و در این خصوص اوراقی را نیز امضا کرده است.

وی افزود: با تحقیقات میدانی و پس از اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخص شد فردی از مدارک این افراد سوءاستفاده کرده و پس از ثبت شرکت، این ۲ نفر را بدون اینکه اطلاعی داشته باشند، به عنوان مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره معرفی کرده است.

سرهنگ چولکی ضمن توصیه به شهروندان درباره اینکه در زمان تنظیم وکالت کاملا از مفاد وکالت‌نامه اطلاع کافی داشته باشند، گفت: برابر واقعیات پرونده‌های موجود، اعتماد به افراد و قرار دادن اصل یا حتی فتوکپی مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) یا کارت‌های بانکی به منظور دریافت تسهیلات، یارانه، ثبت شرکت و... موجب ایراد خسارت‌های مادی و معنوی جبران‌ناپذیر برای صاحبان مدارک شده است.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1894405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =