بیانیه انصارالله در واکنش به عملیات وعده صادق ایران

دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش مردمی انصارالله در این کشور عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی را مشروع، قانونی و مطابق قوانین بین‌المللی و منشور سازمان دانست و تاکید کرد که لجبازی و جنایات این رژیم موجب تشدید و گسترش تنش می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین شبکه خبری «المیادین»، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعاء وابسته به جنبش انصارالله امروز یکشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که «عملیات نظامی ایران علیه اسرائیل مشروع، قانونی و مطابق قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل است.»

همچنین این وزارتخانه اعلام کرد، لجبازی و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه بر شدت تنش در منطقه می‌افزاید و به بسیاری از پایتخت‌ها کشیده خواهد شد.

به نقل از ایسنا این وزارتخانه تاکید کرد، کشورهای حامی دشمن صهیونیستی باید عقل را در اولویت قرار داده و از حمایت نامحدود خود از این رژیم دست بردارند.
وزارت خارجه صنعاء در ادامه نیز تاکید کرد که شورای امنیت باید مطابق منشور سازمان ملل به مسوولیت‌های خود در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی عمل کند.

پس از اقدام جمهوری اسلامی ایران در حمله تلافی‌جویانه به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی در پی حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز امروز ضمن تبریک به رهبری و مردم ایران برای این «عملیات بزرگ، راهبردی و تاریخی که نظیر آن در تاریخ وجود نداشت»، آن را «یک واکنش بازدارنده قدرتمند» توصیف کرد که «دارای پیام‌های قدرت، موازنه بازدارندگی و تغییر در معادلات قواعد درگیری و موازنه قدرت» است.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1895053

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =