موضع تازه چین نسبت به تنش‌های ایران ـ اسرائیل

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به پاسخ موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق اظهار داشت: از طرف‌های مربوطه می‌خواهیم با حفظ خویشتنداری از تشدید بیشتر تنش اجتناب کنند.

به گزارش خبرآنلاین لی‌جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (سه‌شنبه۲۷فروردین) اظهار داشت: ما طرف‌های مربوطه می‌خواهیم تا با حفظ آرامش و خویشتنداری از تشدید این تنش جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شنبه شب با صدور بیانیه ای اعلام کرد: با گذشت بیش از ۱۰ روز از سکوت و اهمال سازمان‌های بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومیت تجاوز و جنایت گری رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق به عنوان بخشی از خاک کشورمان و به شهادت رساندن ۷ تن از مستشاران قانونی کشور و عدم مجازات رژیم جنایتکار ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل؛ جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این جنایت‌ها و تحقق هشدارهای پیشین و تامین مطالبه ی به حق ایران و به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

وزارت امور خارجه چین رو گذشته هم در این راستا اعلام کرده بود که پکن درخصوص تشدید اوضاع در خاورمیانه عمیقا نگران است و از طرف‌های درگیر می خواهد تا برای جلوگیری از تشدید تنش، خویشتنداری کنند.

این وزارت‌خانه افزود: اوضاع جاری در خاورمیانه ، تازه‌ترین تبعات جنگ غزه است. دیگر هیچ‌گونه تاخیر در اجرای قطعنامه ۲۷۲۸ شورای امنیت سازمان ملل جایز نیست و درگیری و تنش باید فورا به پایان برسد.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1895481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =