۰ نفر
۲۴ آذر ۱۳۹۰ - ۱۸:۱۸

ایرنا نوشت:

'ولادیمیر پوتین' نخست وزیر روسیه اعلام کرد: مردم جهان از دیکتاتوری و زورگویی آمریکا به ستوه آمده و خسته شده اند.
پوتین روز پنجشنبه در گفت وگویی تلویزیونی خطاب به مردم روسیه، خاطرنشان کرد: آمریکا به متحد نیاز ندارد، بلکه می خواهد همه دست نشانده این کشور باشند.

وی با بیان اینکه ما می خواهیم با آمریکا روابط داشته باشیم، به مخالفت بخش قابل توجهی از مردم این کشور با سیاست های خصومت جویانه واشنگتن در عرصه بین المللی اشاره کرد و افزود: جامعه آمریکا نمی خواهد کشورش نقش ژاندارم بین المللی را ایفا کند.

نخست وزیر روسیه خطاب به یک کارشناس سیاسی غرب گرا که از پوتین در باره سیاست خارجی روسیه سووال کرده بود، گفت: یکی از شرکای شما در امریکا به من گفت که کشورش در عرصه بین المللی سیاست غیرموثری را اجرا می کند.

وی با انتقاد از یکجانبه گرایی آمریکا در عرصه بین المللی اظهار داشت: آمریکا تصمیم به حمله به افغانستان گرفت و در این زمینه با کسی مشورت نکرد و پس از آنکه ضربات به این کشور آغاز شد، اعلام کرد که هر کس طرفدار آمریکا نباشد، علیه آن محسوب می شود.

نخست وزیر روسیه گفت: آمریکا به عراق هم حمله کرد و سپس از متحدان خود خواست تا وارد عمل شوند.

پوتین خاطرنشان کرد: نظام تک قطبی جهان که آمریکا مدعی آن بوده، برقرار نشده است و وضع آن بسیار دشوارتر از نظام دوقطبی بود.

نخست وزیر روسیه با بیان اینکه اتحاد شوروی سابق برای تحمیل اراده خود بر کشورهای دیگر تلاش می کرد، اضافه کرد: آمریکا اگر چنین سیاستی را اجرا کند متحدان خود را از دست می دهد. 26149

کد خبر 189550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =