پایگاه های آمریکا در تیررس موشک های دوربرد و نقطه زن ایران /در مقابل تعرض به تمامیت ارضی مان از خود دفاع خواهیم کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که عملیات «وعده صادق» دفاع مشروع است، گفت: اگر شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران بیانیه صادر می‌کرد یک اقدام غیرقانونی انجام داده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمود عباس‌زاده مشکینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، در گفت‌وگویی، با اشاره به جلسه شب گذشته شورای امنیت درباره بررسی اقدام تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: عملیات «وعده صادق» براساس قواعد بین‌المللی، دفاع مشروع از خود حساب می‌شود، ما حق داریم در قبال تعرض به تمامیت ارضی‌مان از خود دفاع کنیم؛ سفارت‌خانه و کنسولگری بخشی از خاک کشور طبق قواعد بین‌المللی حساب می‌شود پس ما از حق قانونی خود استفاده کردیم.

بنابر روایت ایسنا، وی ادامه داد: شورای امنیت شب گذشته جلسه‌ای را درباره اقدام ایران برگزار کرد که در نهایت منجر به صدور بیانیه‌ای نشد چون اساسا اگر شورای امنیت بیانیه صادر می‌کرد یک اقدام غیرقانونی محسوب می‌شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بعد از انجام عملیات ایران شاخ و شانه کشیده مبنی بر این‌که مقابله به مثل می‌کنند و حمله‌ای به ایران دارند حال این‌که اساسا ظرفیت چنین کاری را ندارند آنها می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران به مرحله مطمئنی از بازدارندگی رسیده است؛ رژیم صهیونیستی عددی نیست که علیه منافع ملی ما کاری انجام دهد.

وی ادامه داد: براساس اعتراف روشن هنری کیسینجر، رژیم صهیونیستی ناو جنگی آمریکا در منطقه است. آنها انتظار داشتند آمریکا کاری کند حال این‌که آمریکا اهل محاسبه و «هزینه فایده» است. آمریکایی‌ها می‌دانند تمامی پایگاه‌های آنها در منطقه در تیررس موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ما است که محصول تکنولوژی و پیشرفت علمی و فناوری‌های نیروهای مسلح خودمان بوده که از جایی نخریده‌ایم. جمهوری اسلامی ایران به اعتراف تمامی کارشناسان سیاسی و نظامی عالم قدرت اول منطقه و یکی از سه چهار قدرت نظامی قوی دنیا محسوب می‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره نقش وزارت امور خارجه در نتیجه جلسه شورای امنیت گفت: وزارت امور خارجه در این دوره دیپلماسی خوب و حرفه‌ای را پیگیری می‌کند به ویژه شخص وزیر آقای امیرعبداللهیان اثبات کرده که دیپلماسی را حرفه‌ای و با انگیزه دنبال می‌کند.

وی همچنین بیان کرد: تصمیمات نهادهای بین‌المللی درباره هر کشوری متاثر از دیپلماسی فنی آن کشور است و همچنین به مناسبات حاکم بر نظام بین‌المللی بر می‌گردد البته که نظام بین‌الملل در قبال جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که از استانداردهای دوگانه‌ای استفاده می‌کند و ممکن است شاهد کار غیرقانونی شورای امنیت علیه ایران هم باشیم.

۲۷۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1895565

برچسب‌ها