تجهیز اورژانس هوایی چهارمحال و بختیاری به بالگردهای روز جهان

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: با تلاش و پیگیری های انجام شده، اورژانس هوایی استان به بالگرد اِکوریل که یکی از بالگردهای روز دنیاست مجهز شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان چهارمحال وبختیاری ،دکتر محمود شمسی پور دهکردی با اشاره به تجهیز اورژانس هوایی شادروان رحمت الله توکلی زانیانی به بالگرد مجهز اکوریل اظهار داشت: با تلاش و پیگیری های انجام شده، اورژانس هوایی استان به بالگرد اِکوریل که یکی از بالگردهای روز دنیاست مجهز شده است.

https://media.khabaronline.ir/d/2024/04/16/4/6018439.jpg?ts=1713248110000

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: با کمک رئیس شرکت هلی کوپتری ایران توانستیم بهترین بالگرد اورژانس موجود کشور را جایگزین بالگرد آلوئت قبلی کنیم تا خدمات اورژانس با ایمنی و سرعت بیشتری به مردم ارایه شود.

دکتر شمسی پور دهکردی با اشاره به مزیت های این بالگرد نسبت به بالگرد قبلی (آلوئت) تصریح کرد: کاهش هزینه تعمیراتی، مصرف بسیار کم سوخت، برد زیاد، سر و صدای کم و راحتی سرنشینان به علت لرزش کم از مزایای این هلی کوپتر است.

Untitledبببببببب.jpg

رئیس اورژانس گفت: داشتن موتور بسیار ایمن تحت هدایت سیستم هوشمند کامپیوتری، توانایی کنترل سیستم هوشمند بر روی خطاهای احتمالی خلبان و ثبت آنان و قابلیت مانورپذیری بسیار بالا نسبت به آلوئت، از دیگر مزایای این بالگرد است.

گفتنی است، سال گذشته تعداد ۵۶ مورد نیازمند به خدمات اورژانس هوایی در استان به مرکز دیسپچ اورژانس استان گزارش شده بود و از اول سال جاری تا کنون به ۴ مورد نیازمند به خدمات اورژانس هوایی امداد رسانی شده است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1895758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =