تهران امروز در یادداشتی با عنوان«حماقت های ورود به فاز نظامی» نوشت:

*تراژدی های اسفناک حلقه نزدیکان دولت از بیماری‌های گفتمانی گرفته تا مفسده های عظیم مالی و سیاسی بی‌شک گناهی نابخشودنی است. تقابلات فلسفی با ماهیت وجودی نظام اسلامی ایران که گاهی وارد فاز عملی شده و برخی بحران سازی ها را در پی داشته است، البته وجهه خاص این جریان نبوده و مسبوق به سابقه‌های زیادی است. حماقت ایدئولوژیک جریانات معاندی همچون گروهک تروریستی منافقین از نمونه‌های برجسته چنین تقابلات آشکاری محسوب شده که همچون حلقه مزبور از کمترین ظرفیت خلل ساختاری به شاکله های نظام اسلامی برخوردار بودند.
*در این بین اخبار رسمی و عمدتا غیر رسمی از آغاز فاز نظامی این جریان حکایت می کند. پیش از این نیز نجوای چنین مدعاهایی در محافل مطبوعاتی شنیده شده بود و اخیرا با افشاگری های جدید داوود احمدی نژاد این گمانه زنی ها رواج بیشتری یافته است. بدیهی است که آغاز چنین راهی فرجام هولناک پروژه های ساختارشکن آنان را نیز در پی خواهد داشت. حیات سیاسی این جریان پروسه مدت داری بود که ظرفیت عملکرد آن برخی بازی های هنجار شکن را نمی طلبد و بی شک بازی جدید آنان در این زمره قرار گرفته و در خوشبینانه ترین حالت حذف سیاسی آنان را در پی خواهد داشت.
*در این زمینه ذکر چند نکته در باب اهداف و نهایتا تبعات این سناریوی سخیف ضروری است: 1 - ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که چرا جریان مزبور به چنین مرحله ای رسید؟ پاسخ به این پرسش دشوار نیست. تقابلات ایدئولوژیک فرهنگی و سیاسی با شاکله های ماهیتی و فلسفی نظام و همچنین ورود به مفسده های عظیم مالی و سیاسی که همگی توسط مراجع ناظر قضایی و امنیتی اثبات شده اند، امکان ادامه حیات سیاسی را از آنان گرفته و طبیعی است که برای جلوگیری از انحطاط نهایی خود از ورود به تقابل سخت افزاری با نظام ابایی نخواهند داشت. 2 - چنانچه برنامه ریزی و سیاستگذاری از پیش تعیین شده در این ارتباط وجود داشته باشد ورود به این فاز تنها جزئی از برنامه استراتژیک آنها محسوب شده و طبیعی است که در این خصوص سناریو هایی هر چند خطرناک آماده کرده باشند. 3 - تاریخ انقلاب سرشار از چنین تجربه های ناکام معاندین ساختارشکن بوده و ظرفیت های برخورد حکیمانه و البته قاطع با این ماجراجویی های نافرجام به وفور در ساختارهای سیاسی، قضایی و امنیتی آن مشاهده می شود.
*نهایتا نتیجه چنین گستاخی هایی از هم اکنون واضح است. هیچ گروه و جریانی در عرصه رویارویی و تقابل با نظام به نتیجه نرسیده و هرگونه تجاوزی به حریت و تمامیت نظام اسلامی به شکست نهایی متجاوزان منجر خواهد شد.
/29217
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 189698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۷
    0 2
    بی خودی حرفهایی که مردم رانگران کندنزنیدواشوب راه نیندازیدچون همگان می دانندماتااخرپشت رهبری عزیزایستاده ایم وتااخرین قطره خونمان ازاین نظام دفاع خواهیم کرد.مرگ برمنافق وفتنه گرواشوب گر