واگذاری بیش از ۲هزار قطعه زمین در قزوین

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: از آغاز طرح حمایت از خانواده و جوانی و جمعیت تا کنون ۲ هزار و ۸۰۰ قطعه زمین به خانوارهای مشمول در طرح‌های نهضت ملی مسکن، حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ۴ فرزندی و مشمولین قوانین حمایتی ایثارگران در استان قزوین اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ وهاب میزانی، سرپرست اداره‌ کل راه و شهرسازی استان قزوین در خصوص وضعیت اعطای زمین در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان اظهار کرد: در استان قزوین از ابتدای تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تا کنون ۱۱۳۲ متقاضی زمین دریافت کرده و یا در شرف دریافت زمین هستند.

وی افزود: همچنین در حال واگذاری زمین به ۲۲۴ خانوار دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال هستیم.

سرپرست اداره‌ کل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده تاکنون ۱۲۸۸ قطعه زمین به متقاضیان حائز شرایط در طرح نهضت ملی مسکن استان قزوین اختصاص یافته ‌است.

میزانی همچنین تعداد خانوارهایی که در طرح مشمولین قوانین حمایتی ایثارگران زمین دریافت کرده اند ۱۵۶ خانوار برشمرد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در خصوص مشخصات زمین یا واحد مسکونی اعطایی به متقاضیان جوانی جمعیت اظهار کرد: مساحت قطعه زمینی که واگذار می‌شود حداکثر تا ۲۰۰ مترمربع بوده و در صورتی که قیمت زمین از یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان بیشتر باشد دولت می‌تواند زمین را به‌صورت مشاعی به ۲ یا چند نفر واگذار کند و یا حتی مابقی را به قیمت کارشناسی روز از متقاضی دریافت کند.

وی با بیان اینکه زمین به ‌صورت رایگان و فقط هزینه آماده‌سازی از متقاضیان اخذ می‌شود، افزود: پرداخت هزینه آماده‌سازی با اقساط ۸ ساله و پس از انقضای دوره تنفس ۲ ساله در تعهد متقاضیان بوده همچنین این هزینه بسته به نوع زمین و دیگر موارد متفاوت است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: مطابق با دستورالعمل‌های ابلاغی، در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت امکان واگذاری زمین نیست و برای متقاضیان در این شهرها می‌بایست در شهرهای مجاور و یا شهرهای جدید زمین واگذار شود و یا در صورت موافقت والدین در محل تولد پدر یا مادر زمین دریافت کنند مشروط بر اینکه شهری که انتخاب می‌کنند زیر ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داشته‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: خانوارهایی که مشمول این قانون هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در قسمت جوانی جمعیت نسبت به ثبت نام و پس از احراز شرایط و پالایش نسبت به مراجعه به ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها اقدام کنند تا متعاقباً اقدامات لازم پس از تأمین زمین انجام شود.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1897506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =