راننده تاکسی ترکیه ای طلب۲۰۰دلار کرایه کرد؛ مسافر ایرانی او را کشت، پولهایش را برداشت و با ماشین او فرار کرد

عصر پنجشنبه ۳۰ فروردین، مرد ایرانی یک تاکسی برایگشت وگذار در استانبول کرایه کرد. بعد از چند ساعت، راننده که یاشار یانیکیورک نام داشت، از مسافر ایرانی ۲۰۰دلار کرایه درخواست کرد که با عصبانیت او روبه‌رو شد.

به گزارش خبرآنلاین مرد ایرانی می‌گفت که از ابتدا بر سر کرایه ۵۰۰لیره ای توافق کرده بودند اما حالا مرد راننده درخواستی چندین برابر توافق‌شان داشت.

روزنامه همشهری نوشت: این مسئله باعث مشاجره و درگیری بین آنها شد و در این میان مرد مسافر که به‌شدت عصبانی شده بود، با چاقو به راننده حمله کرد، او را از ماشین بیرون انداخت و پشت فرمان نشست و فرار کرد. مردمی که در خیابان بودند و این صحنه را مشاهده کردند با عجله به‌سوی راننده رفتند اما متوجه شدندکه او بر اثر شدت جراحات جان باخته است. در ادامه پلیس در جریان قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان جنایی پلیس استانبول وارد عمل شدند و جست‌وجو برای دستگیری قاتل را شروع کردند. دقایقی بعد آنها موفق شدند تاکسی مورد نظر را شناسایی و با متوقف کردن آن، قاتل را دستگیر کنند.

مرد ایرانی در بازجویی‌های پلیسی گفت: در ایران حسابدار بودم اما دلم می‌خواست مهاجرت کنم و زندگی رویایی‌ام را بسازم. حدود ۳‌ماه قبل برای زندگی و پیدا کردن کار به ترکیه آمدم. در این مدت تلاش زیادی کردم اما تا حالا موفق به پیدا کردن شغلی نشده‌ام.

او گفت: از همان ابتدای ورودم به ترکیه در هتلی در میدان تکسیم اقامت داشتم. این در حالی بود که طی ۳ماه اقامت در ترکیه، همه پس‌اندازم خرج شده بود و پول زیادی برایم نمانده بود. بعد از مدتی که از پیدا کردن کار ناامید شدم، به‌دنبال افرادی بودم که در زمینه قاچاق انسان فعالیت داشتند تا توسط آنها به آلمان مهاجرت کنم. فکر می‌کردم با رفتن به آلمان می‌توانم زندگی بهتری برای خودم بسازم.

او ادامه داد: روز حادثه، هتل را ترک کردم و تاکسی گرفتم تا در اطراف گشتی بزنم و شاید فردی را پیدا کنم که برای مهاجرت کمکم کند. آدرس مشخصی به راننده تاکسی ندادم و فقط به او گفتم که برای مدتی دراطراف گشت بزند. راننده تاکسی مرا به چندین محل و مکان برد و بعد از من ۲۰۰ دلار کرایه خواست. سر همین مسئله باهم بحث‌مان شد و به راننده گفتم من در ابتدا که سوار شدم به شما گفتم که ۵۰۰ لیره بیشتر ندارم و بر سر این مبلغ توافق کردیم. بحث بین ما بالا گرفت و راننده تاکسی به من توهین کرد.
متهم افزود: حرف‌های او مرا عصبانی کرد و باعث شد که چاقویی را که به همراه داشتم از جیبم بیرون بیاورم و چند ضربه به او بزنم. بعد از اینکه به راننده تاکسی حمله کردم، پول‌هایش را برداشتم و قصد فرار داشتم که دستگیر شدم.
مرد ایرانی پس از اعتراف به ارتکاب جنایت به اتهام قتل و سرقت خودروی مقتول در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

۲۳۳۰۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1897691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =