جزییات جدید از پرونده اوباش نازی‌آباد تهران/ عکس

دو نفر از ضاربان پس از گذشت ۴۸ ساعت از واقعه، دستگیر شده نفر سوم نیز مدتی بعد به دام می‌افتد.

به گزارش خبرآنلاین، شاکیان پرونده درگیری با اوباش در محله نازی‌آباد در حضور پلیس و متهمین ضمن تشریح جزییات واقعه خواهان مجازات موثر برای آنان شدند.

مهر در خبری نوشت: حدود دو هفته گذشته در روز پنجشنبه خبر درگیری در خیابان مدائن واقع در محله نازی آباد در رسانه‌ها منتشر شد. بر اساس ویدئوهای منتشر شده در رابطه با این ماجرا سه نفر از اراذل و اوباش با حمله به تعدادی از کسبه و دست‌فروشان این خیابان، پس از مصدوم کردن دو نفر با سلاح سرد متواری می‌شوند.

دو نفر از ضاربان پس از گذشت ۴۸ ساعت از واقعه، دستگیر شده نفر سوم نیز مدتی بعد به دام می‌افتد.

صحنه بازسازی جرم با حضور سرهنگ سعید راستی معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ با حضور متهمین و جمعی از خبرنگاران و همچنین شاکیان پرونده در محل حادثه برگزار شد.

جزییات جدید از پرونده اوباش نازی‌آباد تهران/ عکس

از ناحیه ریه آسیب دیده‌ام

یکی از مصدومین حادثه که آثار جراحات روی صورتش نمایان بود در تشریح حادثه گفت: یک زن به همراه یک دختر و پسری نوجوان از پیاده‌رو می‌گذشتند. سه فرد ضارب شروع به آزار لفظی و متلک پرانی کردند. این اتفاق موجب شد که پسر نوجوان با آن‌ها وارد درگیری لفظی شود.

وی ادامه داد: دو مرد حدود ۴۰ سال به بالا از ماشین پیاده شده و با سلاح سرد به تعقیب پسر در پیاده‌رو پرداختند.

مرد مجروح که یکی از کسبه آن محله بود اظهار داشت: ما همان لحظه رسیدیم، دوست من دست یکی از آنان را گرفت و آن‌ها را به آرامش دعوت کرد. در همین زمان نفر سوم از ماشین پیاده شد و به صورت ناگهانی ضربه‌ای به سر دوستم وارد کرد. در پی این اتفاق ما هم درگیر شدیم.

وی از ناحیه صورت و قفسه سینه و ریه آسیب جدی دیده و ده شب در بیمارستان بستری بود.‌

جزییات جدید از پرونده اوباش نازی‌آباد تهران/ عکس

همسرم می‌خواست از ناموس مردم دفاع کند

همسر مصدوم دیگر این حادثه که همچنان در بیمارستان بستری است گفت: آخر شب بود و همه کسبه به خانه رفته بودند که این اتفاق افتاد. همسرم از ناحیه دست و صورت آسیب جدی دیده و تحت عمل جراحی قرار گرفته است. اوباش ضربه‌های متعددی به او وارد کردند.

وی افزود: من با دخترم به صحنه درگیری رسیدیم و همسرم را غرق در خون یافتیم. تیغه سلاح سردی که ضاربان استفاده کرده بودند بر اثر شدن ضربه شکسته بود. او از ناموس مردم دفاع کرده است.

جزییات جدید از پرونده اوباش نازی‌آباد تهران/ عکس

متهمین ظرف ۴۸ ساعت دستگیر شدند

سرهنگ سعید راستی معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ در حاشیه این برنامه ضمن نمایش تصاویر مجروحین این درگیری اظهار داشت: با استفاده از فیلم‌های موجود از درگیری متهمین ظرف ۴۸ ساعت دستگیر شدند. یکی از آنها اراذل و اوباش سطح ۱ و دو نفر دیگر فاقد سابقه بودند.

وی تاکید کرد: نداشتن سابقه پیشین دلیل بر وقوع جرم و سلب آسایش مردم نمی‌شود، هر چند این افراد پیش از این نیز سابقه مزاحمت برای نوامیس مردم را داشته‌اند.

سرهنگ راستی تاکید کرد: اراذل و اوباش بدانند که به هر جا که بگریزند در چنگال قانون خواهند بود.

سلب آسایش مردم مجازات سنگین در پی خواهد داشت

سرهنگ راستی با تاکید بر اینکه به دستور قاضی پرونده متهمان جهت بازسازی صحنه جرم برده در محل درگیری حاضر شده‌اند، گفت: سهم شرارت و جرمی که هر یک از متهمان مرتکب شده‌اند باید در جریان فرایند پرونده مشخص شود.

وی اظهار داشت: این افراد پس از طی مراحل قانونی و تکمیل پرونده برای صدور حکم به دادسرا احضار می‌شوند و دستگاه قضائی برای آنان اشد مجازات را در نظر خواهد گرفت.

مردم نگران نباشند

سرهنگ راستی در پاسخ به سوال در خصوص احتمال تکرار جرم توسط این اشرار هم بیان کرد: سطح برخورد در حدی خواهد بود که این افراد امکان چنین عملی نخواهند داشت و برای سایرین نیز درس عبرتی خواهد بود. مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

راستی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از این افراد ۴۷ سال دارد و ۱۵ سال سابقه شرارت دارد اما در نهایت در چنگ پلیس گرفتار شده است. اراذل سارق و جیب‌بر و در موضوعات مختلف هستند. کسی هست که ۲۸ کیلو قرص و ۲۰ کیلو شربت اعتیادآور از او کشف می‌شود به تنهایی می‌تواند چندین محله را در کلان‌شهری مانند تهران آلوده کند.

جزییات جدید از پرونده اوباش نازی‌آباد تهران/ عکس

وی افزود: انتظار مردم از پلیس و قوه قضائیه در برخورد شدید با این افراد شرور به حق است. در سال ۱۴۰۳ تصمیم‌های خوبی در سلسله مراتب فرماندهی فراجا و همین‌طور قوه قضائیه در خصوص برخورد با اراذل گرفته شده است. اوباش هم بدانند که هیچ نقطه امنی در سرزمین جمهوری اسلامی ایران نخواهند داشت و هر جا که فرار کنند با قاطعیت دستگیر خواهند شد.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1904680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =