رشد ۱۵۳ درصدی امانت کتاب در آذربایجان شرقی / ۱.۷۰۰ میلیون جلد کتاب به امانت برده شد

مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از رشد ۱۵۳ درصدی امانت کتاب از کتابخانه های استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، اسد بابایی تعداد کتبی که سال گذشته از کتابخانه های عمومی استان به امانت برده شده است را ۷۰۰ هزار جلد عنوان کرد و اظهار داشت: این تعداد امسال با رشدی بالغ از ۱۵۳ درصد به رکورد یک میلیون و ۷۰۰ هزار جلد رسیده است.

به گفته وی طی سال گذشته تعداد اعضای کتابخانه های عمومی استان از ۷۷ هزار نفر به ۱۶۱ هزار نفر رسیده که این افزایش در طول سال های اخیر بی نظیر بوده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از اجرای طرح کودک کتابخوان در استان خبر داد و گفت: بر اساس این طرح که با همکاری مراکز بهداشت استان در حال اجرا است، کودکان ۶ساله در موعد تزریق واکسن شان با یک کارت دعوت خاص به عضویت در کتابخانه های عمومی استان ترغیب می شوند.

بابایی ادامه داد: با اجرای این طرح سال گذشته ۱۲ هزار نفر کودک ۷ ساله عضو کتابخانه های استان شدند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در ادامه از اجرای طرح خانواده های کتابخوان در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح به دنبال شناسایی و معرفی خانواده هایی به جامعه هستیم که همه اعضایشان عضو فعال کتابخانه های استان هستند و کتاب به امانت می برند و بر این اساس آن خانواده هایی که بیشترین تعداد کتاب را به امانت برده باشند مورد تجلیل قرار می گیرند.

وی ادامه داد: طرح جدیدی هم مدنظر داریم که در صورت مشارکت ادارات عملیاتی خواهیم کرد و آن هم راه اندازی باکس های ویژه امانت کتاب در برخی ادارات است که هدف از آن به اشتراک قرار دادن کتاب های کارمندان برای مطالعه سایر همکاران است.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1906162

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =