مهر نوشت:

رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی خبر داد: براساس جدیدترین تصمیم دولت، گشایش "ال سی" برای کالاهای وارداتی از امارات ممنوع شد.
غلامرضا مصباحی مقدم  با تاکید بر اینکه ثبت سفارش واردات کالا از امارات در پاسخ به رفتارهای غیرمنطقی امارات متحده عربی متوقف شده بود، از توقف گشایش ال‌سی برای کالاهای وارداتی از امارات خبرداد.

رئیس کمیسیون تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع منطقی نیست که همسایگان جمهوری اسلامی ایران، از همسایگی با این کشور در مناسبات اقتصادی سود ببرند ولی بنا باشد که هزینه‌ای بابت این منفعت اقتصادی پرداخت نکنند؛ بلکه همسایگان ایران از جمله امارات متحده عربی باید در مقابل فشارهای بی‌معنای استکبار جهانی مقاومت کنند تا بتوانند مناسبات خود را از نظر اقتصادی با ایران ادامه دهند.

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد که امارات متحده عربی به صورت یکطرفه از روابط اقتصادی با ایران منفعت ببرد، امکان پذیر نیست در حالی که رونق و رشد این کشور ناشی از سرمایه گذاری ایرانیان و تجارت با ایران است. به اعتقاد مصباحی‌مقدم، اینگونه روابط از سوی امارات با ایران نمی‌تواند قابل دوام باشد.

توقف یک روزه هشدار به امارات بود/ امارات دنبال بازنگری در تصمیم خود

وی اظهار داشت: متوقف کردن یک روز ثبت‌سفارش‌ واردات کالا از امارات، یک هشدار برای این کشور بود که البته اماراتی‌ها را نیز به فکر واداشته است و خبری که به دست ما رسیده، مبنی بر این است که آنها درصدد بازنگری در تصمیم خود هستند.

مصباحی‌مقدم گفت: اگر امارات در تصمیمات خود در رابطه با ایران بازنگری کند، ما هیچگونه مشکلی در ادامه مناسبات خود با این کشور نخواهیم داشت. وی اظهار داشت: هم اکنون، گشایش ال‌سی از سوی ایران برای واردات کالا از امارات متوقف است و این تصمیم از دو- سه روز قبل توسط دولت اتخاذ شده است.

رئیس کمیسیون تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا هم اکنون ثبت سفارش واردات کالا از امارات ممنوع است یا خیر؟ اظهار داشت: گشایش ال‌سی‌ها تابع ثبت‌سفارش‌ها است، البته گشایش ال‌سی معنایش این است که واسطه‌ها از این مساله استفاده می‌کنند بدون اینکه هزینه آن را بپردازد.

توقف معاملات با درهم

مصباحی‌مقدم همچنین از توقف معاملات با امارات با درهم خبرداد و گفت: تبعا درهم برای معاملات ایران خاصیتی ندارد بلکه درهم زمانی موضوع معاملات قرار می‌گیرد که واسطه مبادلات برای ایران باشد. بنابراین، هم اکنون معاملات با امارات با درهم نیز‌ متوقف است.
3939
 

کد خبر 190672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۲
  26 3
  شما که حقوق میلیونی و سایر مزایا رو میگیری برات چه اهمیت داره که چند هزار نفری که در نوار مرزی از این طریق امرار معاش میکنن باید چکار کنن.
  • مهدی IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۲
   3 0
   در رابطه با حقوقهای میلیونی با شما موافقم ولی اگه این تصمیمات به نفع کشور باشه منافع 70 میلیونی رو نمیشه فدای اون چند هزار نفر کرد. باید برای اون چند هزار نفر هم چاره ای اندیشید. متاسفانه آقایون تازه فهمیدند که امارات از بغل ایران درست شد و اون هم رفتار عربهاست با ما. کافیه یه بار تشریف ببرید فرودگاه همین کشور و ببینید قدرانی هاشون رو
 • بدون نام IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۲
  10 3
  جون من روی این چند جمله فکر کنید.چی به فکرتون میرسه.فکر میکنید منظور از ادامه مناسبات اقتصادی چیست؟؟<< این موضوع منطقی نیست که همسایگان جمهوری اسلامی ایران، از همسایگی با این کشور در مناسبات اقتصادی سود ببرند ولی بنا باشد که هزینه‌ای بابت این منفعت اقتصادی پرداخت نکنند؛ بلکه همسایگان ایران از جمله امارات متحده عربی باید در مقابل فشارهای بی‌معنای استکبار جهانی مقاومت کنند تا بتوانند مناسبات خود را از نظر اقتصادی با ایران ادامه دهند.>>
 • بدون نام IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۲
  1 1
  آخه چرا ال سی را ممنوع کردید؟ حواله را ممنوع می کردید. حواله ارزی که خیلی خظرناک و پر از فساد است.
 • بدون نام IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۲
  2 0
  جلوی پورسانت گیری بعضی مدیران در امارات را بگیرید بجای این حرف ها.
 • بدون نام IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۲
  2 1
  بهانه ای برای رفتن دلار به 2000 تومان.