واکنش حماس و تشکیل خودگردان به تصمیم اروپایی‌ها برای به‌رسمیت‌شناختن فلسطین

جنبش حماس و تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن استقبال از تصمیم کشورهای نروژ، ایرلند و اسپانیا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین، این مساله را نتیجه مقاومت شجاعانه ملت فلسطین و تصمیمی همسو با قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی دانستند.

به گزارش خبرآنلاین جنبش حماس امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای ضمن استقبال از اقدام امروز کشورهای نروژ، ایرلند و اسپانیا که کشور فلسطین را به رسمیت شناختند، این تصمیم را گام مهمی در راه اثبات حق فلسطینی‌ها در سرزمین خود و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف دانست.

به نقل از ایسنا حماس در ادامه بیانیه خود از تمام کشورها خواست حقوق ملی و مشروع فلسطینی ها را به رسمیت شناخته و از مبارزه ملت فلسطین برای آزادسازی و استقلال کشورشان و پایان دادن به اشغالگر آن توسط صهیونیست ها حمایت کنند.

«باسم نعیم» عضو دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تاکید کرد: مقاومت دلاور ملت فلسطین سه کشور اروپایی را به سوی به رسمیت شناختن کشور فلسطین سوق داد.

نعیم اظهار کرد: تاکید می‌کنم این اعتراف‌های پیاپی نتیجه مستقیم این مقاومت دلاور و پایداری حماسی ملت فلسطین است.

این عضو دفتر سیاسی حماس در ادامه گفت: این اعتراف ها به منزله نقطه عطفی در موضعگیری بین المللی درباره مساله فلسطین است.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در بیانیه‌ای از این اقدام استقبال کرده و آن را همسو با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل دانست.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1910164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =