ساخت بزرگترین پارک آبی خاورمیانه، در عربستان سعودی/ عکس

عربستان سعودی در حال ساخت بزرگترین پارک آبی خاورمیانه است که در نئوم نیست؛ پارک آبی آکورابیا بزرگترین پارک آبی در خاورمیانه خواهد بود!

تینا مزدکی: به گزارش فکت عربستان سعودی، پارک آبی آکوارابیا قیدیا اولین پارک در عربستان سعودی و بزرگترین پارک آبی در خاورمیانه خواهد بود. وسعت آن 250هزار متر مربع است و موقعیت آن در حومه ریاض است.

این پارک قرار است میزبان 22 سواری و جاذبه تفریحی باشد که پنج مورد آن‌ها به سبک واقعی عربستانی خواهد بود که زکوردشکنی خواهد کرد.

پارک آبی آکورابیا تنها پارک آبی در جهان خواهد بود که ترکیبی از سواری‌های خشک و مرطوب را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، گفته می‌شود که دوستداران حیوانات نیز مجذوب این جاذبه گردشگری خواهند شد.

بزرگترین پارک آبی خاورمیانه، برای شاهزاده سعودی است!

چهار جاذبه رکوردشکن این پارک با نام‌های «جونون دراپ» بلندترین ترن هوایی جهان، «جامزالس سریع» بلندترین سرسره بادی قطره‌ای، «Slithereel» طولانی‌ترین سرسره آبی و «جمال جوم» طولانی‌ترین مسابقه تشک‌باز، بخشی از پارک آبی آکورابیا در شهر قیدیا عربستان سعودی خواهند بود.

اولین سواری ماجراجویی زیر آب با ماشین‌های کاملاً شناور نیز در این پارک آبی برگزار می‌شود. تجربه ورزش و تندرستی، طبیعت و محیط زیست، پارک‌ها و جنب و جوش و هنر و فرهنگ در این پارک آبی عربستان سعودی ارائه خواهد شد.

منبع: thenews

227323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1910255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • سازگار IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۶
  24 6
  واقعا جای تبریک گفتن دارد
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۶
  16 2
  خوب بود
  • مسلم IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
   5 4
   خبر آنلاین چه منفعتی برات داره عکس خیالی میزاری
 • علیرضا IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۶
  10 7
  بابا والا عربستان هم مسلمان داره ترکیه هم داره هند هم داره بحرین قطر کویت و... هم دارن ولی اقتصاد مملکت رفاه مردم بر همه چی اولویت دارد و یعدشم کسی که الان سالمه سالمه اونی هم که خرابه خرابه
 • ناشناس IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  5 0
  ایی والله کشور همسایه عربستان ورقیب ایران در منطقه پیشرفت عربستان مردم ایران راخوشحال می کند چرا؟ درابتدا همسایه همیشگی ماست مسلمان هستند مشترکات فراوانی باهم داریم ومی توانیم درکنار هم یک دل وهم صدا دور از سیاست های دیکته شده امنیت منطقه رو باهم بسازیم وازظرفیت های هم استفاده کنیم ما هردو پازل هم هستیم یه چیزهایی آنها دارند ما نداریم ویه چیزهایی ما داریم آنها ندارند مکمل هم هستیم وهردوی ما درابتدا باید اعتماد سازی کنیم آنها به ما اعتماد ندارند که سخت دراشتباه هستند ما ایرانیان درقبال همسایگان وفادار وضامن امنیت آنها هستیم چیزیی که می خواهیم جایگاه واقعی ایران در منطقه وجهان هست چشم طمع برسرزمینی نداریم انتظار ما این هست کسی کمک نظامی امنیتی وغیره می خواهد باید به ما رجوع کند نه قدرت های فرامنطقه‌ای ودرزمان نیاز به هم کمک کنیم وسعی کنیم منطقه خاورمیانه را در مسیر پیشرفت وامنیت برای همه با هم به پیش ببریم و هردو سعی کنیم بازنگری جدی در ائدولوژی وسیاست های منطقه ای خود بکنیم چون سودی برای هردو ندارد فقط هدردادن ثروت فرصت های اقتصادی وتجاری وغیره وحضوربیگانگان در منطقه ونبود امنیت اقتصادی
 • هانیه IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  6 1
  باید در اهواز ساخته بشه
 • IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷
  5 2
  ماشالله پسر سلمان خوب دست به جیب شده.
 • رها IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۹
  4 1
  عالی