دستورات قانونی رئیس کل دادگستری استان سمنان در پی حادثه آتش سوزی واحد تولیدی در شهرک صنعتی گرمسار

رئیس کل دادگستری استان سمنان پس از وقوع حادثه آتش سوزی در یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی گرمسار، دستورهای قانونی را به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی بعدی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق اکبری، رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: حوالی ظهر پنج شنبه آتش سوزی در یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی گرمسار رخ داد و به محض اطلاع دستورات لازم به مسئولان قضایی گرمسار صادر شد.

وی با اشاره به اینکه این حادثه تلفات جانی نداشته است، افزود: گزارش های اولیه از عدم رعایت اصول ایمنی و مجاز در بهره برداری از سوله تولید محصولات پلاستیکی حکایت می کند که منجر به بروز خسارت های مالی زیادی شده است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان اظهار کرد: به مسئولان قضایی گرمسار تکلیف شد؛ ضمن بازدید میدانی و بررسی علل وقوع حادثه، برای حفظ جان اشخاص و جلوگیری از وقوع انفجارهای بیشتر که باعث آسیب به واحدهای تولیدی دیگر و وقوع حوادث احتمالی بعدی شود، ورود کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری تصریح کرد: مسئولان قضایی گرمسار و سراسر استان سمنان می بایست ضمن شناسایی واحد های تولیدی که به صورت غیر مجاز فعالیت دارند و دعوت از متصدیان مربوطه با بسیج مسئولان اجرایی متولی، مشکلات را شناسایی و رفع کرده و درصدد فعالیت قانونی و ایمن تمامی بنگاه های اقتصادی حوزه های قضایی برآیند.

دستورات قانونی رئیس کل دادگستری استان سمنان در پی حادثه آتش سوزی واحد تولیدی در شهرک صنعتی گرمسار

وی در ادامه، افزود: متاسفانه برخی از تجهیزات و محصولات این شرکت بر اثر آتش سوزی تخریب یا بلااستفاده شده و دستورات قانونی لازم جهت تشخیص علت قطعی وقوع حادثه در حال بررسی است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: حمایت قانونی از واحد های تولیدی در راستای تحقق شعار سال و جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه در دستور کار دستگاه قضایی استان است و با بررسی کامل ابعاد این حادثه، علل وقوع آن، میزان دقیق خسارت و عمدی یا غیر عمدی بودن پیگیری خواهد شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1910766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =