نطق معنادار قالیباف پس از رسیدن به ریاست مجلس دوازدهم /به جای حاشیه پردازی فقط به فکر مسائل مردم باشیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که مردم از ما مسئولان چه ما نمایندگان و چه دیگر مدیران اجرایی توقع دارند به جای حاشیه پردازی فقط به فکر مسائل آنها باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز- سه شنبه ۸ خرداد- مجلس شورای اسلامی پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس مجلس در جایگاه حضور یافت و با گرامیداشت شهدای اهل خدمت گفت: ابتدا وظیفه خود می‌دانم بار دیگر شهادت سید شهیدان اهل خدمت آیت الله دکتر رئیسی و همراهان ایشان را به رهبر معظم انقلاب و مردم داغدار ایران تسلیت گویم و از خداوند متعال علو درجات و همنشینی با ولی نعمتمان علی ابن موسی الرضا(ع) را مسئلت کنم.

بنابر گزارش ایرنا، رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ابتدا ضروریست که از شما نمایندگان به صورت ویژه تشکر کنم که به من اعتماد کردید و بنده را به عنوان خادم خودتان انتخاب کردید و برخی امور را به اینجانب تفویض کردید تا مطابق قانون اساسی و قانون آیین نامه داخلی مجلس وظایفی را با استفاده از اختیاراتی که تعریف شده پیگیری کنم.

قالیباف افزود: من خود را نماینده شما می‌دانم و با همه ظرفیت و توانی که دارم تلاش خواهم کرد تا ذیل رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و با کمک شما مجلس دوازدهم در پیگیری منافع و مصالح مردم کارنامه درخشان داشته باشم.

وی با بیان این که کار در مجلس جمعی است بیان کرد: همه باید در تعیین اولویت‌ها و تصمیم گیری ها با فهم مشترک عمل کنیم، ساختار مجلس به گونه‌ایست که اگر عموم نمایندگان در یک موضوعی عزم نکنند مجلس نمی‌تواند کار موثر انجام دهد و گاهی حتی یک نماینده می تواند به مسیری که عموم نمایندگان پیگیری می کنند، لطمه بزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: واقعیت این است که مردم از ما مسئولان چه ما نمایندگان و چه دیگر مدیران اجرایی توقع دارند به جای حاشیه پردازی فقط به فکر مسائل آنها باشیم.

قالیباف با بیان اینکه حضرت آقا خط اصلی مسائل مجلس را در پیام خود روشن کرده است، گفت: مجلس دوازدهم رویکرد اصلیش را باید همین رهنمودها قرار دهد رهبر حکیم انقلاب آرام بخشی، امید آفرینی و دعوت به همدلی در محیط عمومی و پرهیز از مسابقات بی‌فایده رسانه‌ای و مجادلات مضر سیاسی در داخل مجلس را مبنای عمل مجلس دوازدهم تعیین کردند لذا به نظر می‌رسد رویکرد اصلی مجلس دوازدهم باید وحدت و امید باشد.

وی اضافه کرد: ما باید برای ایجاد امید در مردم به فهم مشترک برسیم و همگرا و همدل عمل کنیم و با هر گرایش و سلیقه سیاسی که داریم بر روی اولویت حل مسائل مردم اتفاق نظر داشته باشیم، اختلاف سلیقه ها در روش حل مسائل هم طبیعی است و هم باعث دقیق تر شدن بحث ها می شود ،اما باید مراقب باشیم که هر حاشیه پردازی و مسابقات رسانه ای و مجادلات سیاسی خلاف آرام بخشی و امید آفرینی و خلاف رهنمودهای صریح رهبر انقلاب است.

رئیس مجلس تصریح کرد: مهم ‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند هم محور وحدت باشد و هم باعث امید آفرینی شود برنامه هفتم پیشرفت کشور است که میثاق ملی ما در مجلس و دولت شهید رئیسی است که به عنوان میراث این شهید بزرگوار محسوب می شود و می‌تواند پیشرفت کشور را رقم بزند.

قالیباف اظهار داشت: اگر ما در مجلس یا دولت روی اجرای برنامه هفتم بایستیم می‌توانیم در کوتاه مدت مشکلات روز مردم را مدیریت کنیم و در بلند مدت پیشرفت کشور را رقم بزنیم، امیدوارم همه ما نمایندگان تا پایان دوره نمایندگی بتوانیم مطابق توصیه رهبر انقلاب با رعایت تقوا، گذشت، انصاف، مسئولیت پذیری و کار بی‌منت تکلیف خودمان را در قبال مردم و انقلاب انجام دهیم.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1912573

برچسب‌ها