مجوز قطعی مرکز تحقیقاتی سرطان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان توسط وزارت بهداشت صادر شد

مرکز تحقیقاتی سرطان دانشگاه به استناد رای صادره در دویست و نود و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، موفق به اخذ مجوز فعالیت قطعی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن ابراز خرسندی از کسب این موفقیت های علمی و پژوهشی برای دانشگاه، بیان نمود: در دویست و نود و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ با تأسیس مرکز تحقیقاتی سرطان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان موافقت قطعی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عمل آمد.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقات سرطان در ۲۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۳ موفق به اخذ موافقت اصولی از شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد و هم اکنون با ریاست دکتر بهمن یوسفی و با دارا بودن بیش از ۱۵ محقق بالینی و علوم پایه در زمینه‌های تخصصی تشخیص و درمان انواع سرطان‌ها و بدخیمی‌های هماتولوژیک، بیماری‌های غیرواگیر از قبیل دیابت، مالتیپل اسکلروزیس، روماتوئید آرتریت، و نانودارو مشغول به فعالیت می‌باشد.

رئیس دانشگاه با اشاره به ظرفیت علمی و پژوهشی بالای مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه، گفت: این مرکز با دارا بودن متخصصان در حوزه ایمونولوژی، پاتولوژی، انکولوژی، رادیوتراپی، بیوتکنولوژی، جراحی، فیزیک پزشکی، نانوفناوری دارویی و وجود امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی مجهز از قبیل فلوسایتومتر، ریل تایم، تست‌های سنجش مرگ و سمیت سلولی، وسترن بلات، ایمونوفلورسانس، الایزا، و... امکان همکاری در انجام پروژه‌های تحقیقاتی و درمانی را دارا است.

دکتر قدس ضمن قدردانی از تلاش‌های پیگیرانه معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، اعضای علمی و پژوهشی و کارشناسان مراکز تحقیقاتی دانشگاه، تصریح نمود: مراکز تحقیقاتی عوامل اجتماعی موثر بر سلامت، فیزیولوژی، توانبخشی عصبی‌عضلانی، مراقبت‌های پرستار و سرطان دارای مجوز فعالیت قطعی می‌باشند و اخذ مجوز فعالیت قطعی سایر مراکز نیز در دستور کار مهاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه قرار دارد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1917200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =