پزشکیان: بازنشسته‌ها و معلمان ما نمی‌توانند زندگی کنند، چه کسی باید حل کند؟ / به کسی که وضعیت را بدتر می‌کند فوق‌العاده مدیریت می دهند؟

مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، در دور سوم اظهار نظر در مناظره اول، به سخنان دیگر نامزدها واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، در دور سوم اظهار نظر در مناظره اول، به سخنان دیگر نامزدها واکنش نشان داد.

پیش از شروع دور دوم مناظره انتخاباتی سوالات کارشناسان و نخبگان به شرح زیر پرسیده شد:

محمدجواد ایروانی: برای جهش تولید و سرمایه گذاری و مشارکت آحاد مردم چه الگوها و برنامه های مشخصی دارید؟

محمد خوش چهره: رویکرد رئیس جمهور برای تاکید روی طرحهای مردمی کردن اقتصاد چیست؟

فولادگر: سیاستهای اصل ۴۴ برای تغییر ریل اقتصاد کشور و انتقال از اقتصاد دولتی به وضعیتی بود که دولت نقش خودش را نظارت و تنظیم گری داشته باشد. چه اتفاقاتی افتاد که سیاستها جامع و خوب اجرا نشد؟ چرا فقط سراغ واگذاری هایی رفتیم آنهم با نگاه درآمدی؟ و توانمندسازی بخش خصوصی و تعاونی و ایجاد رقابت و رفع انحصار و آماده کردن محیط کسب و کار برای حضور مردم انجام نشد؟

سیدحمید پورمحمدی: تدبیر شما برای اینکه دست بخش خصوصی باز شود و شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی در بازار رقابت محدود شود چیست؟

محمدرضا باهنر: خصولتی ها نه دولتی اند و نه خصوصی؛ برای اینکه این بنگاه های خصولتی را از این چرخه اقتصاد هم بهره وری شان را بالا ببریم و هم به مردم واگذار شود چه برنامه ای دارید؟

دانش جعفری: نقش شبه دولتی ها پررنگ است و واگذاریها به جای اینکه به مردم و بخش خصوصی واقعی باشد به شبه دولتیها واگذار شده است. منابع اینها هم غیرمستقیم ربط به دولت یا بخش عمومی دارد. از نظر شما در صورتی که بخواهید برنامه اقتصادی در کشور پیاده کنید، نقش شبه دولتیها را در واگذاری ها چطور می بینید؟ سیاست شما برای استفاده از منابع مردم در اقتصاد چیست؟

اهم اظهارات پزشکیان را بخوانید؛

*در رابطه با صحبت های قالیباف باید گفت اگر مدیریت اصلاح شود از هزینه ها می توان محافظت کرد.

*اگر تصمیمات ما وضع مردم را بدتر کرد چه کسی پاسخگوست؟ برای این سوال پاسخ‌های مختلفی در دنیا مطرح است.

* باید پرداخت عملکردی داشته باشیم پول را بر اساس نتایج کار پرداخت کنیم ولی الان اینطور نیست. به نتیجه کاری نداریم؛ به کسی که وضعیت را بدتر می‌کند فوق‌العاده مدیریت می‌دهیم.

*خصوصی‌سازی یکی دیگر از اصول است. این را هم کسی می‌تواند بکند که توان علمی داشته باشد. وگرنه دوست و هم حزبی و هم جناحی خود را بگذاریم همین می‌شود که ۴۰ ساله افتاده است. دولت‌ها در این روند این مشکل را داشتند. از تجربیات بین‌المللی استفاده کنیم.

*عزیزان بگویند این حرفها که می‌گویند کدام رفرنس علمی هم گفته؟ کدام کشور از این راه رفته است؟ چند درصد کارشناسان ما این حرفها را قبول دارند؟ آن کسی که با اندیشه دیگران مشورت می‌کند نجات می‌یابد ولی کسی که بگوید فقط من اینکار را می‌کنم هلاک می‌شود. شما بهترین روش را طراحی کنید اگر بدهی دست کسی که کارشناس این قصه نیست خرابش می‌کند.

*همه گفتند ما هشت درصد رشد می‌دهیم چرا ندادند؟ آنها که گفتند و نتوانستند باید محاکمه شوند. الان بازنشسته‌ها و معلمان ما نمی‌توانند زندگی کنند. چه کسی باید حل کند؟ با شعارهای ما حل می شود؟ با کار کارشناسی و استفاده از تجربیات دنیا می‌شود. مغزها دارند فرار می‌کنند سرمایه‌ها هم دارند فرار می‌کنند.

* زمانی که بیمار می شویم به سراغ پزشک با تجربه و متخصص می رویم.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1921022

برچسب‌ها