افرادی که این بیماری را دارند بیشتر به رسانه‌های اجتماعی معتاد می‌شوند

در تحقیقات محققان کانادایی مشخص شده افرادی که سطوح بالاتری از التهاب را دارند، تمایل بیشتری به استفاده از رسانه‌های اجتماعی دارند.

به گزارش خبرآنلاین ،در مطالعه‌ای که به تازگی در مجله Brain, Behavior, and Immunity منتشر شده است، محققان یک ارتباط شگفت‌انگیز را کشف کرده‌اند: افرادی که سطوح بالاتری از التهاب دارند، همانطور که توسط نشانگری به نام پروتئین واکنش‌گر C نشان داده می‌شود، تمایل بیشتری به استفاده از رسانه‌های اجتماعی دارند.

اطلاعات آنلاین در خبری نوشت:التهاب با بسیاری از بیماری‌ها، از بیماری قلبی گرفته تا آرتریت روماتوئید مرتبط است. در سطح روان‌شناختی، تحقیقات قبلی نشان داد که التهاب سیستمیک ممکن است بر رفتار تاثیر بگذارد - به‌ویژه وابستگی‌های اجتماعی، که از دیدگاه تکاملی منطقی است. هنگامی که اجداد ما با عفونت مواجه می شدند، ممکن بود مجبور شوند برای افزایش شانس بقا به دنبال ارتباطات اجتماعی باشند.

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو طی تحقیقاتی رابطه بین التهاب و تعاملات اجتماعی را مورد بررسی قرار دادند. با تکیه بر شواهد اخیر، تحقیق حاضر بیان کرد که سطوح بالاتر التهاب ممکن است با افزایش استفاده از رسانه های اجتماعی مرتبط باشد.
برای بررسی این نظریه، محققان سه مطالعه را با مجموع ۵۲۴ دانشجوی کارشناسی از سه دانشگاه مختلف کانادا انجام دادند. این افراد نمونه‌های خونی را برای اندازه‌گیری سطح پروتئین واکنش‌دهنده C ارائه کردند، که یک شاخص مشخص از التهاب سیستمیک است.

آنها همچنین پرسشنامه‌هایی را درباره عادات رسانه‌های اجتماعی خود پر کردند و جزئیاتی مانند فراوانی، نوع و مدت استفاده از آنها را ثبت کردند.

مطالعه حاضر نشان داد که التهاب سیستمیک با استفاده بیشتر از رسانه های اجتماعی در میان بزرگسالان میانسال و دانشجویان مرتبط است.

۲۳۳۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1923293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =