ظریف: ۸ دقیقه در تلویزیون صحبت کردم، گویا آب در خوابگه مورچگان ریخته‌ام /شهید رئیسی و امیرعبداللهیان بارها گفته بودند برنامه شان بازگشت به برجام است

محمدجواد ظریف خطاب به جوانان گفت: به بوق‌های تبلیغاتی توجهی نکنید چون کسانی که در این بنگاه‌ها فعال هستند تنها در انتظارند که به مدیران خود گزارش کار بدهند و بگویند که ما تبلیغات کردیم و مردم سر صندوق نرفتند و رأی ندادند و ما باید هوشیار باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدجواد ظریف در اجتماع حامیان مسعود پزشکیان در باشگاه فرهنگیان ساری در پاسخ به فردی که از وی پرسید «شما هشت سال بودید بگویید چه کردید» گفت: من هشت دقیقه در صدا و سیما صحبت کردم امروز پنج روز است همه مرا به باد حمله گرفتند گویا که آب در خوابگه مورچگان ریخته‌ام!

بنابر گزارش ایلنا، وی به واقعه‌ای تاریخی اشاره کرد و گفت: بلاتشبیه پس از قیام عاشورا در میدان شام، برخی هل‌هله می‌کردند تا صدای اهل بیت (ع) شنیده نشود اما امروز چهارده قرن است که هل‌هله‌کنندگان گم شدند و صدای اهل بیت (ع) در همه دنیا شنیده می‌شود.

محمدجواد ظریف با اشاره به موضع شهید سید ابراهیم رئیسی و شهید حسین امیرعبداللهیان درخصوص برجام گفت: هر دو شهید بزرگوار بارها گفته بودند برنامه آنان بازگشت به همان برجام است و این افرادی که ادعا می‌کنند استمرار دولت شهید رییسی هستند، چرا نگاه و نظری متفاوت با شهید رییسی نسبت به برجام دارند؟

وزیر امور خارجه اسبق جمهوری اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند هیات مذاکره‌کننده شجاع و صادق بودند و سوال من از شما این است که کجای موضع شما که مذاکره‌کنندگان را به خیانت متهم می‌کنید با مواضع رهبری و رییس‌جمهوری شهید هماهنگ است؟

وی در ادامه خطاب به حاضران گفت: دوستان عزیز ما در لحظه‌ای قرار داریم که آینده کشور به انتخاب ما پیوند خورده است و شرکت نکردن در انتخابات یعنی اجازه دادن به یک اقلیت که خود را اکثریت بپندارد.

وزیر اسبق امور خارجه افزود: تنها راه بهبود شرایط کشور از صندوق رأی میسّر می‌شود و اغتشاش و تنش راه به جایی نمی‌برد و امروز که فردی امین و متعهد چون دکتر مسعود پزشکیان پا به عرصه انتخابات گذاشته است توپ در زمین مردم است و اگر شرکت نکنیم فردا جایی برای اعتراض نداریم.

محمدجواد ظریف خطاب به جوانان گفت: به بوق‌های تبلیغاتی توجهی نکنید چون کسانی که در این بنگاه‌ها فعال هستند تنها در انتظارند که به مدیران خود گزارش کار بدهند و بگویند که ما تبلیغات کردیم و مردم سر صندوق نرفتند و رأی ندادند و ما باید هوشیار باشیم.

وی در ادامه سخنان خود به جایگاه مازندران در انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم بزرگوار ساری و مازندران میراث‌دار سرداران شهید لشگر ۲۵ کربلا هستند و ما وظیفه داریم یاد و خاطره آنان را با پاسداشت میراث آنان گرامی بداریم و توقع من از شما مردم مازندران این است که در روز ۸ تیر در انتخابات شرکت موثر داشته باشید تا در نهایت آنچه اراده مردم است اعمال شود.

ظریف گفت: صندوق رأی مهم‌ترین تضمین‌کننده آزادی مردم و آینده کشور است و من می‌دانم هرچه صندوق‌های رأی شلوغ‌تر باشد به نفع ماست ضمن این‌که برای منافع عظیم کشور نیز بهتر است و در رفع تهدیدهای احتمالی دشمنان نیز بسیار موثر است.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1923686

برچسب‌ها