روزنامه کیهان نوشت:

یک روزنامه آمریکایی با استقبال از خیانت جدید سران جبهه اصلاحات در تحریم انتخابات، این اقدام را نقطه مقابل معرفی جمهوری اسلامی به عنوان الگوی انقلاب ها و دموکراسی در خاورمیانه توصیف کرد.
نیویورک تایمز این تلاش را همسو با فشار تحریم های اقتصادی علیه ایران خوانده و می نویسد: حکومت ایران و رهبران آن سعی دارند انتخابات پیش رو را به عنوان الگویی برای دموکراسی های تازه شکل گرفته عربی معرفی کنند ولی تحریم انتخابات توسط اصلاح طلبان و همچنین احتمال بروز خشونت و تشنج هنگام انتخابات در کنار مشکلات اقتصادی و فشار تحریم ها، چالشی جدید بر سر راه جمهوری اسلامی است. حکومت ایران الگوی ایران را منبع الهام بخش معترضان در کشورهای خاورمیانه می خواند.
نیویورک تایمز هرچند که در به کارگیری تعبیر «چالش» برای خیانت تازه اصلاح طلبان اغراق می کند اما می نویسد: تحریم علنی انتخابات از سوی اصلاح طلبان[تیم خاتمی و موسوی خوئینی ها و برخی عناصر فراری مشاور موسوی نظیر اردشیر امیر ارجمند]به خصوص قبل از آغاز انتخابات در ایران امری بی سابقه است. این امر از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا جمهوری اسلامی تاکنون با آن روبرو نبوده است. آنها مشروعیت انتخابات و نظام را به چالش می کشند.(!!)
برخلاف این ادعا، افراطیون مدعی اصلاحات در ماجرای تحصن مجلس ششم و اعلام علنی ممانعت از برگزاری انتخابات مجلس هفتم و سپس در انتخابات مجلس هشتم، خیانت های مشابهی را مرتکب شده اند.
نیویورک تایمز همچنین اظهار امیدواری کرد که حلقه انحرافی نیز وارد حوزه ایجاد چالش در انتخابات شود و در رسیدگی به صلاحیت ها و نظارت بر انتخابات میان مجریان انتخابات در وزارت کشور و نهادهای نظارتی اختلاف پدید آید.
/29217
کد خبر 192670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۵
    104 6
    این تحلیل نیویورک تایمز نیست . توام با تحلیل کیهان است .