در حالی که رئیس دفتر رئیس جمهور در ماههای اخیر کمتر در مجامع عمومی حاضر شده، اما ظاهرا حواشی پیرامون وی ادامه دارد.

 به گزارش خبرآنلاین، آن گونه که احمد توکلی نماینده اصولگرای منتقد دولت در نشستی در مشهد بار دیگر موضوع سفرهای خارجی رئیس دفتر رئیس جمهور را به میان افکار عمومی کشاند.
او با اشاره به اینکه یکی از سئوالی‌هایی که در کمیسیون خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح است طرح سئوال از وزیر امور خارجه در ارتباط با سفرهای خارجی مشایی است، گفته است: در این راستا خواسته شده که صورت‌جلسه سفرهای خارجی مشایی ارائه شود.
علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه از ابتدای حضورش در وزارت خارجه بارها درباره سفر های مشایی به مجلس فراخوانده شده است، اما ظاهرا این موضوع نمایندگانی چون توکلی را راضی نکرده است.
به روایت توکلی «در مدت 5سال آقای مشایی 96 سفر خارجی داشته‌اند و اکنون در این سئوال این مطالب مطرح است که آقای مشایی کجا رفت، چرا به این سفرها رفت و اینکه چه ضرورتی برای این تعداد سفر خارجی برای رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور وجود داشته است.»
توکلی در ادامه به دیدار مشایی با سفیر اسبق اسرائیل در یکی از سفرهای خارجی مشایی اشاره کرده و گفته است: رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور چه کاری با سفیر اسبق اسرائیل داشته است.

 پیش از این حسن غفوری فرد عضو جامعه اسلامی مهندسین در گفت وگو با خبرآنلاین ، در پاسخ به پرسشی  درباره اتهام برخی اصولگرایان درباره جاسوس بودن برخی نزدیکان رئیس جمهور، تصریح کرد: « من قبول ندارم که آنها عوامل دشمن و جاسوس هستند. اصلاً این زیبنده نظام نیست که بگوییم نزدیک‌ترین فرد به رئیس‌جمهور جاسوس است. ممکن است برخی اظهارات ایشان بدسلیقگی باشد اما نباید چنین اتهامی به آنها زد.»

در حالی که مطابق قانون در دیدارهای خارجی مقامات جمهوری اسلامی نماینده وزارت امور خارجه برای ارائه صورتجلسه حضور داشته باشد،ولی توکلی می گوید در سفر های رئیس دفتر کنونی رئیس جمهور این موضوع رخ نداده است.«درباره سفرهای آقای مشایی این سئوال مطرح است که چرا نماینده وزارت خارجی در این دیدارها حضور نداشته است و یا اینکه چرا این دیدارها بدون حضور نماینده وزارت امور خارجه باید شکل بگیرد.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با طرح سئوال مبنی بر اینکه چرا در پرونده فساد مالی سرعت لازم دیده نمی‌شود، افزود: پرونده فساد مالی یکی از پرونده‌های پیچیده و مهم است و در این ارتباط نمی‌توان با سرعت برای این پرونده‌های حکم صادر کرد.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر قوه‌قضائیه با وجود مشکلاتی که در پیگیری این پرونده دارد به صورت جدی در حال بررسی است.
وی افزود: دادن هرگونه حکم زندان، اعدام و یا مصادره اموال دقت بسیار زیادی می‌خواهد چرا که در این راستا و در این پرونده پول‌های ناحقی جابه‌جا شده است.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته من نیز با شما هم عقیده هستیم که نهایی شدن این پرونده می‌تواند سریع تر از آنچه که اکنون هست اجرایی و نهایی شود.
دیگر اظهارات احمد توکلی به نقل از فارس  به شرح زیر است:
*نمی‌دانم که نتیجه دادن یارانه‌های نقدی چه چیزی می‌شود و در این ارتباط نیز اظهارنظر نمی‌کنم.
* البته آنچه که در ارتباط با مبحث یارانه‌های نقدی می‌توان گفت این است که رئیس‌جمهور در این مسئله معمولا در دقیقه 90 صحبت می‌کند که چه تدابیری برای ادامه راه در نظر گرفته است.
* البته اینکه ایشان این‌گونه صحبت می‌کنند از جهاتی درست است و مسئولان کلان کشوری دلیلی ندارد که تمام آنچه را که می‌خواهند انجام دهند و یا در تدابیر خود در نظر گرفته‌اند قبل از اجرا آن را بیان کند.
*در ارتباط به اینکه یارانه افراد متمکن قطع شود .در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مشکلاتی و قانون‌شکنی‌هایی بروز کرد که اگر این مسئله که قطع شدن یارانه افراد متمکن اجرایی شود ما از رئیس جمهور تشکر می‌کنیم.
* البته دادن این پول به افراد پائین دستی خطا است و به نوعی که انجام این کار غیرقانونی است.
*افق اجرای طرح یارانه‌های نقدی را خوب نیست. در افق اجرای طرح یارانه‌های نقدی افق خوبی پیش‌رو نیست و در این ارتباط این را می‌توان گفت که در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌های سرعت داشتیم.
* این سرعت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هم غیرقانونی بود هم آنکه به مصلحت نبود و در این ارتباط نمی‌دانم چه زمانی قرار است این موضوع توقف داشته باشد.

/27212

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 192843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۷
  31 6
  مشائی جیزه لطفا کسی بهش دست نزنه
 • بدون نام IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۷
  39 1
  حسودیتون میشه ؟؟؟