حلقه منتقدان فیلم کانزاس سیتی نماینده ایران در جوایز اسکار 2012 را به عنوان بهترین فیلم خارجی سال معرفی کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حلقه منتقدان فیلم کانزاس سیتی KCFCC روز یکشنبه برندگان چهل و پنجمین دوره جوایز سالانه لاوتزنهایزر را اعلام کرد.

این گروه از منتقدان «فرزندان» ساخته الکساندر پین را به عنوان بهترین فیلم سال 2011 انتخاب کرد. جرج کلونی هم برای این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد را برد.

جایزه رابرت آلتمن بهترین کارگردان به ترنس مالیک برای «درخت زندگی» رسید. جایزه بهترین بازیگر زن مکمل نیز به جسیکا چاستین برای بازی در این فیلم اعطاء شد.

کرستن دانست برای «ملانکولیا» جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد و کریستوفر پلامر برای «تازه‌کارها» بهترین بازیگر مرد مکمل شد.

مایک میلز هم برای «تازه‌کارها» جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را به خانه برد. استیون زیلیان و آرون سورکین برای «مانیبال» جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را دریافت کردند.

«رنگو» بهترین فیلم انیمیشن شناخته شد و جایزه بهترین فیلم خارجی به «جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی از ایران رسید.
«غار رویاهای فراموش‌شده» جایزه بهترین مستند را گرفت و جایزه وینس کوهلر بهترین فیلم علمی تخیلی، فانتری یا ترسناک به «هوگو» ساخته مارتین اسکورسیزی اعطاء شد.

حلقه منتقدان فیلم کانزاس سیتی 34 عضو فعال دارد. این حلقه را جیمز لاوتزنهایزر سال 1966 تاسیس کرد و پس از حلقه منتقدان فیلم نیویورک، قدیمی‌ترین سازمان منتقدان فیلم در ایالات متحده است.   

وبسایت حلقه منتقدان فیلم کانزاس سیتی / 8 ژانویه / ترجمه: علی افتخاری

5858
کد خبر 193295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =