فهرست نامزدهای پانزدهمین دوره جوایز سالانه جامعه منتقدان فیلم آنلاین که اعضاء آن را نویسندگان سایت‌های سینمایی معتبر تشکیل می‌دهند، اعلام شد.

به گزارش خبرآنلاین، درام «درخت زندگی» به کارگردانی ترنس مالیک که داستان آن درباره خانواده‌ای حومه‌نشین در آمریکای دهه 1950 است، با نامزدی در هفت بخش پیشتاز نامزدهای این دوره جوایز جامعه منتقدان فیلم آنلاین OFCS است.

این فیلم در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردان، بازیگر مرد مکمل (براد پیت)، بازیگر زن مکمل (جسیکا چاستین)، فیلمنامه غیراقتباسی، تدوین و فیلمبرداری بخت دریافت جایزه را دارد.

«هنرمند» ساخته میشل هازاناویسیوس، «فرزندان» الکساندر پین، «راندن» به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن و «هوگو» مارتین اسکورسیزی در کنار «درخت زندگی» نامزدهای بخش بهترین فیلم را تشکیل می‌دهند.

هازاناویسیوس، ویندینگ رفن، اسکورسیزی و لارس فون تریر («ملانکولیا») در کنار مالیک نامزدهای بخش بهترین کارگردان هستند.

«جدایی نادر از سیمین» اصغر فرهادی در بخش بهترین فیلمنامه غیراقتباسی با «مارتا مارسی می مارلنه»، «نیمه‌شب در پاریس»، «درخت زندگی» و «برد برد» رقابت می‌کند.

«جدایی نادر از سیمین» در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان نیز نامزد شده است. «کپی برابر اصل» عباس کیارستمی هم در این بخش نامزد شده و دیگر نامزدها عبارتند از «13 آدمکش»، «پوستی که در آن زندگی می‌کنم» و «عمو بونمی که می‌تواند زندگی‌های‌ گذشته خود را به یاد بیاورد».

برندگان پانزدهمین دوره جوایز سالانه جامعه منتقدان فیلم آنلاین دوشنبه دوم ژانویه 2012 (12 دی‌ماه) معرفی می‌شوند. این جامعه امسال با اعطاء جایزه دستاورد ویژه از چاستین و اسکورسیزی تقدیر خواهد کرد.

جامعه منتقدان فیلم آنلاین سال 1997 تشکیل شد. این جامعه متشکل از حدود 100 منتقد سینما، روزنامه‌نگار، محقق و مورخ در ایالات متحده، کانادا، اروپا، آمریکای لاتین و منطقه آسیا پاسیفیک است و نویسندگان سایت‌های سینمایی معتبر از اعضاء آن هستند.

وبسایت جامعه منتقدان فیلم آنلاین / ترجمه: علی افتخاری

5858
کد خبر 191372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =