اریک کانتونا اسطوره فوتبال فرانسه و باشگاه منچستر یونایتد درتصمیمی ناگهانی از دنیای ورزش وسینما وارد عالم سیاست شد و برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ثبت نام کرد.

امیر نوری زاده / خبرآنلاین:روزنامه لیبراسیون درشماره امروز خود با چاپ عکس بزرگی از این بازیکن در صفحه نخست روزنامه و چاپ نامه او به تمامی شهرداران فرانسه  این کمپین تبلیغاتی را کلید زد. او در این نامه خواهان حمایت آنها از این کمپین شده تا بتواند نظر مثبت 500 مقام مسئول انتخاب کاندیداها را داشته باشد. در بخشی از این نامه آمده: من به عنوان یک شهروند فرانسوی نگران دوره ای هستم که در آن زندگی می کنیم. شانسهایی که در اختیار جوانان قرار می گیرد اندک است و بی عدالتیهایی که نسبت به آنها می شود بیشمار . این بی عدالتی ها به خشونت درجامعه دامن می زند و صد البته سیستماتیک است . »
"سلطان اریک" -عنوانی که  در سال 1997 با آن از یونایتد بازنشسته شد- از چندی قبل با تاسیس سازمانی تحت عنوان Fondation Abbé Pierre به حمایت از بی خانمان ها و افرادی پرداخته بود که در کسب سرپناهی برای خانواده دچار مشکل هستند. برخی معتقدند او با این کار در واقع در پی این بوده تا توجه فرانسوی ها را به این سازمان ومشکل مسکن معطوف کند تا اینکه واقعا قصد مبارزه انتخاباتی و کاندید شدن را داشته باشد.
 تابحال بیش از ده نفر برای این انتخابات اعلام آمادگی کرده اند تا شانس خودشان را مقابل نیکلا سارکوزی بیازمایند هر چند خود سارکوزی هنوز رسما کاندیداتوری اش را برای دور دوم اعلام نکرده است . شانس اندک کانتونا زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانیم سیاستمداران فعال فرانسه به شدت نسبت به این شیوه انتخاب کاندیداها و کسب حمایت 500 مسئول منتخب برای حضور در بین کاندیداها اعتراض دارند .تمام کاندیداها تا آخر فوریه برای این کار فرصت دارند. اصلی ترین رقیب سارکوزی که ازاین موضوع نگران به نظر می رسد  ماری لو پن رهبر حزب ملی راست افراطی است که در نظرسنجی ها بیست درصد حمایت رای دهندگان را دارد اما برای کسب حمایت 500 مقام مسئول منتخب تردید دارد. جدی ترین رقیب سارکوزی فرانسوا هالنداز حزب سوسیالیست است.کانتونا حتی اگر موفق به کسب 500 امضای حمایتی هم شود باز هم بدون حمایت احزاب سیاسی فرانسه شانسی برای رسیدن به مرحله نهایی انتخابات نخواهد داشت.
41281
 
کد خبر 193498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعید IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
  31
  مطمئن باشید نمیزارن رأی بیاره.
 • بدون نام IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
  27
  استوره ها هر جا که باشن موفق هستن
  • بدون نام IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
   8
   اسطوره
 • بدون نام IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
  8
  امیدوارم بیاید و بایک تکل خشن ساق پای سارکوزی پلید را بشکند تا دیگر از جایش بلند نشود
 • بدون نام NL ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۰/۱۰/۲۰
  15
  رد صلاحیت میشه