ایلنا نوشت:

یک عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه طبق قانون هیات‌های اجرایی و زیر مجموعه‌های آن در انتخابات زیر مجموعه وزارت کشور است، گفت: وقتی این هیات عده‌ای را به درست یا غلط رد صلاحیت می‌کند و کسی اعتراضی نسبت به این مسئله دارد باید در ابتدا به هیات‌های اجرایی و در ‌‌نهایت به شورای نگهبان شکایت کند.
احمد نجابت افزود: علل رد صلاحیت افراد برای حفظ آبرو به صورت محرمانه به خودشان اعلام می‌شود.  وی با تاکید بر اینکه اینکه عنوان کردن این که هر کسی منتقد دولت بوده رد صلاحیت شده زیر سوال بردن قانون است، گفت: ‌قانون تشکیل هیات‌های اجرایی مشخص است و 30 معتمد محلی در هر حوزه انتخابیه تعدادی از افراد را به هیات اجرایی استان معرفی می‌کنند و این هیات از مراجع ذیربط خود برای تایید افراد استعلام و نتایج بررسی خود را اعلام می‌کند.
نجابت تصریح کرد: کسانی که رد صلاحیت می‌شوند نه حاضرند خلافشان را به اطلاع مردم برسانند و نه حاضرند که رد صلاحیتشان را قبول کنند.
اما سید فاضل موسوی نماینده اصلاح طلب خدابنده گفت: ضمن اظهار بی‌اطلاعی از وضعیت صلاحیت خود‏، بیان کرد: هر فردی که در گذشته نقد جدی نسبت به دولت داشته رد صلاحیت شده و با توجه به اینکه من و آقای علیخانی نیز در یک حوزه ثبت نام کردیم و ایشان رد صلاحیت شدند، بعید می‌دانم صلاحیت من نیز تایید شود.
وی در واکنش به اعلام اسامی افراد رد صلاحیت شده، خاطر نشان کرد: این مساله دور از ذهن نبود چرا که به نظر من دولت در پی نوعی گروکشی است چرا که با توجه به هشدارهای گذشته آیت الله جنتی مبنی بر برخورد با جریان نوظهور، فشار زیادی روی دولت بود. با توجه به پیش بینی‌های گذشته، دولت در تمام قامت وارد انتخابات شده و کسی را که نسبت به آن انتقاد داشته رد صلاحیت کرده و این به این معناست که کسی نباید درآینده در مورد دولت حرفی بزند.
نماینده مرم خدابنده ادامه داد: در کشور جریانی به دنبال این هستند که انتخابات در موعد مقرر برگزار نشود و در پی به تعویق انداختن آن هستند.  ما به حرمت نظام ثبت نام کردیم و مراجع بالا‌تر باید از قبل به دولت هشدار می‌دادند.
/2929
کد خبر 193736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =