جدیدترین مجموعه مداحی «نزار القطری» شامل 9 شعر و مداحی به زبان‌های عربی، فارسی و ترکی در کویت منتشر شده که در آن تصاویری از مجموعه مختارنامه سیدداوود میرباقری نیر مشاهد می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، نزار القطری مداح مشهور اهل بیت(ع) جدیدترین کار خود را با نام «رایات» منتشر کرده است که در آن علاوه بر مداحی‌هایی به زیان عربی، مداحی‌هایی به زبان‌های فارسی و ترکی نیز دیده می‌شود. در این مجموعه تصویری که هر قطعه با یک کلیپ تصویری تدوین شده، تصاویری از مجموعه تلویزیونی مختارنامه گنجانده شده است، تصاویری که اغلب مربوط به روز عاشورا و حضور حضرت سیدالشهداء و یاران باوفایش در صحرای کربلاست. «رایات» جمع «رایت» است به معنای بیرق ها و یا پرچم ها، علامت هایی که برای عزاداری اباعبدالله الحسین در دسته های عزاداری استفاده می شود.


همچنین بر اساس گزارش فارس، بخشی از این کار که توسط حسام یسری ضبط شده است شامل سه قصیده «اشکهایم جاری است» و «یا غریب الدار» از شاعر اهل بیت «فاروق البدراوی» و همچنین قصیده «پرچم‌های ما در پیشگاه» سروده «عمران الزیرجاوی» است. بخش دیگری از این کار شامل 4 قصیده بود که توسط «عبدالواحد کادیروف» ضبط شده است، شامل قصیده «رفتی فدایی برای حسین» شعری از «عمار هلیل الواسطی» و «غرق آب» شعری از «مازن الزبیدی» است. قصیده چهارم با نام «به سمت مقبره و به سمت حسرت» شعری از عمر فاروق است که با اشعار فارسی و ترکی «رحمان جاهدی» تلفیق شده است.


همچنین قصیده چهارم این بخش از مجموعه مداحی «رایات» با نام فارسی «غریبم حسین» دارای بخش‌هایی به زبان عربی از شاعر عرب «مقداد الهمدانی» و بخش‌های از میراث شعر فارسی است.
بنابر این گزارش در بخش دیگری از مجموعه مداحی «رایات» کارهایی از اشعار «محمود الحایکی» و «نزار القطری» ضبط شده است.
 

6060

کد خبر 193939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =