فارس نوشت:

ترکیه برای آزاد کردن افسران خود به مذاکره با دولت سوریه روی آورده است اما دمشق برای آزاد کردن آنان شروطی قرار داده که از جمله آن، ایران است.
رادیو «شام اف ام» از تلاش دولت ترکیه برای آزاد کردن 49 عنصر اطلاعاتی خود خبر داد که در ماه‌های گذشته در سوریه بازداشت شده‌اند.

 این رادیو که به گفته رسانه‌ها به هیئت حاکمه سوریه نزدیک است، اعلام کرد که ترکیه مذاکرات خود را مدتی است آغاز کرد است اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گفته این رادیو، سوریه برای ترکیه سه شرط قرار داده است:

1- تسلیم کردن افسران فراری ارتش سوریه که به ترکیه فرار کرده‌ و علیه دولت سوریه فعال هستند به همراه عناصر گروهک ارتش آزاد.

2- پایبندی ترکیه به ممانعت از نفوذ عناصر گروهک ارتش آزاد سوریه به خاک سوریه از مرز ترکیه و ممانعت از تمرین و آموزش این عناصر در خاک ترکیه.

3- ایران شاهد توافق طرفین باشد.

دو هفته پیش هفته نامه ایدنلیک ترکیه از بازداشت شدن 49 عنصر اطلاعاتی ترکیه در خاک سوریه خبر داده بود.

این نشریه افزود که هیئتی از دستگاه اطلاعات نظامی ترکیه اخیرا در سفری محرمانه به سوریه (یک ماه پیش) تلاش کرد که با مذاکراه با مقامات سوریه، آنان را آزاد کند ولی دست خالی از دمشق بازگشت.

مسئولان سوری به خبرنگار این نشریه ترک‌زبان اعلام کردند که سوریه آماده آزاد کردن این عناصر اطلاعاتی است اما ترکیه باید در مقابل این کار،‌ همه معارضان خارج‌نشین سوریه بخصوص شورای موسوم به شورای ملی سوریه (به ریاست برهان‌الدین غلیون) را از این کشور بیرون کند و دفاتر آنان را ببندد.26151

کد خبر 198022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۹
  1 7
  افرین بر سوریه
 • بدون نام IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۹
  12 1
  خبر به طرز رقت انگیزی دروغ و ساختگی است. 49 افسر خیلی زیاد است، بازداشت 49 افسر اطلاعاتی باید خیلی مشکل باشد. این دروغها نه بشاراسد را نجات می دهد، نه مخالفانش را بدنام می کند و نه ترکیه را. رژیمی که نیروهای ارتشش فرار می کنند و ارتش آزاد تشکیل می دهند، امکان ندارد که بتواند این همه افسر آن هم افسر اطلاعاتی دستگیر کند