بارش پراکنده برف و باران از اواخر روز چهارشنبه شروع می شود و تا روز پنجشنبه نیز ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، مطابق تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی با ورود یک سامانه بارشی به کشور در نواحی غرب، شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب غرب و البرز بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.
همچنین در روز پنجشنبه نواحی مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق و شرق نیز تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت و از اواخر این روز در شمال غرب و از روز جمعه از نیمه غربی بتدریج از میزان ابرناکی کاسته می‌شود.
سامانه بارشی در روز جمعه در نیمه شرقی کشور فعال خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار باشند و خلیج‌فارس نیز در روز پنجشنبه مواج می‌شود.
آسمان پایتخت در روز پنجشنبه ابری همراه با بارش باران پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما به 3 و 7 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان تهران کمی ابری در اواخر وقت با افزایش ابر خواهد بود که بر این اساس حداقل و حداکثر دما به یک و 8 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.
نقشه‌های دمایی نیز نشان می‌دهد سردترین استان کشور در روز پنجشنبه خراسان شمالی با حداقل دمای 5 درجه سانتیگراد زیر صفر و گرمترین استان نیز در این روز، هرمزگان با حداکثر دمای 24 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهند بود.

47232

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 199153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =