هکرهای کلاه مشگی با هویت به ظاهر بنگلادشی با حمایت هکرهای اسرائیلی و بین المللی توانستند 26 هزار سایت هندی را هک کنند.

جنگ بزرگ سایبری بین هکرهای بنگلادش و هند بعد از اعلام جنگ رسمی هکرهای اسرائیلی علیه هند (بعد از ترور دیپلماتهای اسرائیلی در هند و مقصر دانستند هند در این ماجرا) شروع شده که در ان هکرهای اسرائیلی وابسته به موساد بنام IDF-TEAM با سایر هکرهای بین المللی علیه هند متحد شدند.
ظاهرا هکرهای بنگلادشی موسوم به BLACK HAT HACKERS ؛ در این راه از حمایت فنی هکرهایی از اسرائیل، عربستان، امارات، پاکستان و اندونزی برخوردار شده اند. این جنگ سایبری همچنان ادامه داشته و هندی ها سیستم بانکی بنگلادش و برخی سایتهای حکومتی بنگلادش را معلق کرده اند. دولت بنگلادش اعلام کرده در این حمله نقشی ندارد و به همین خاطر از ورود تیم کارشناسان سایبری هند به بنگلادش برای بررسی موضوع استقبال کرده است.
سایتهای پلیس و ارتش و نیروهای مسلح بنگلادش نیز مورد حمله قرار گرفته استو ظرف 72 ساعت آینده از تاریخ این خبر(17 فوریه) قرار است سایتهای حکومتی بنگلادش مورد حمله هندی ها واقع شوند.
روز پنجشنبه سایتهای ایالتهای اوترپرادش هند توسط بنگلادشی ها مورد حمله واقع شده و بودجه های سالیانه و گزارشهای آن به سرقت رفته است. سایتهای زیادی در این ایالت متعلق به دولت و حکومت هند تخریب شده اند. هند در حملات سایبری خود اعلام کرده دیتا یی را پاک نکرده است و فقط یک صفحه با پیام هشدار به سایتهای بنگلادشی اضافه کرده است.
هکرهای بنگلادشی که نه سر پیاز بوده اند و نه ته پیاز با آنتریک اسرائیلی ها این کار را انجام داده و گفته اند بعد از اینکه سالهاست هندی ها نیروهای مرزبان بنگلادشی را می کشند، قصد انتقام گرفته اند.
قرار بوده سیستم ترافیک هوایی هند مختل شده که اگر این کار رخ دهد،ممکن است دهها هزار نفر کشته شوند. به همین خاطر تیم های سایبری هند موسوم به Cyber Crime Prevention Team وارد بنگلادش شده اند تا با ردیابی حملات به اصل ماجرا پی ببرند.
سوال اصلی اینجاست که هیچکسی نمی داند هکرهای کلاه مشگی بنگلادشی واقعا چه کسانی هستند و ممکن است آنها خیلی مهم نبوده و اسرائیلی ها و پاکستانی ها (مثل همیشه) پشت پرده اصلی ماجرا باشند.
نکته قابل توجه در این جنگ سایبری، نداشتن هویت مشترک میان هکر هاست چرا که طبق گفته کارشناسان هکرهایی از افریقا نیز در این ماجرا خود را دخیل کرده اند.
بنابراین هند با گروهی از هکرهای ناشناس مواجه شده که قصد تخریب زیر ساختهای اینترنتی این کشور را داشته و تا حدودی ضربات کاری را نیز به این کشور وارد کرده اند.
این موضوع برای سایر کشورهای منطقه نیز که دشمنان زیادی دارند، قابل توجه است.
/5656

کد خبر 199320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =