سازمان هواشناسی پیش بینی برف و باران و ناآرامی جوی را برای دو روز آینده دارد. یعنی اوضاع تردد در جاده ها چندان مطلوب نیست.

به گزارش خبرآنلاین، سازمان هواشناسی اعلام کرده بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی در روز دوشنبه سامانه بارشی در شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، شمال شرق، شرق و برخی مناطق جنوب شرق و دامنه‌های زاگرس مرکزی فعال است و سبب بارش برف و باران و وزش باد در این مناطق می شود. از سوی دیگر در جنوب شرق و برخی مناطق شرق کشور و دامنه‌های جنوبی البرز گاهی وزش باد شدید رخ می دهد. با نفوذ جریانات شمالی بارش‌ها در سواحل شمالی کشور تشدید شده و دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش محسوسی دارد؛ تا 10 درجه.

اما از سوی دیگر، راهداری اعلام کرده که "با وجود ترافیک روان در بیشتر مسیرهای ارتباطی و جاده ها، اما باید با توجه بارش برف و باران در برخی از محورهای ارتباطی کشور و لغزندگی سطح راه بخصوص درمناطق کوهستانی و گردنه های برفگیر به رانندگان محترم وسایل نقلیه توصیه می شود به هنگام سفر تجهیزات ایمنی زمستانی به همراه داشته باشند و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند."

با این حال محور فرعی شمشک به دیزین در استان های تهران و البرز و محورایرانخواه به تکاب در استان آذربایجان غربی بعلت بارش برف و نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود است.

پلیس راه هم از نجات مسافرانی در مسیرهای برف گرفته استان های غربی خبر داده است؛ نجات سه نفر انسان یخ زده و اسیر در میان برف ها و 17 نفر از مسافران گرفتار شده در کولاک در محور" دندی – زنجان " در شنبه شب.

به هر حال، این شرایط برفی و بارانی تا یکی دو روز آینده ادامه دارد. هواشناسی اعلام کرده: "دوشنبه در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی به سبب بارش برف اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود همچنین طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دمای هوا در این استان‌ها بین 5 تا 10 درجه و در سایر نقاط کشور نیز بین 3 تا 6 درجه کاهش می‌یابد. حداقل دمای 19 استان کشور در روز دوشنبه به زیر صفر می رسد. در عین حال نقشه‌های دمایی نشان می‌دهد استان‌های آذربایجان غربی و اردبیل با حداقل دمای 9 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و هرمزگان با حداقل دمای 19 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان‌های کشور در روز دوشنبه هستند. دوشنبه اسمان تهران نیمه ابری در ارتفاعات بارش پراکنده به تدریج کاهش ابر و وزش باد پیش بینی می‌شود که حداقل و حداکثر دمای تهران در این روز با 3 درجه کاهش به 4- و 7 می‌رسد. همچنین در روز سه شنبه نیز آسمان پایتخت صاف گاهی با رشد ابر در ارتفاعات وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 4- و 6 می‌رسد."

4747

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 199739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =