رئیس مجلس گفت: با تجربه بیش از 30 سال کار در انقلاب اسلامی شرایط امروز را حساس می دانم، چرا که چشم‌های زیادی به رفتار ملت ایران گره خورده است.

به گزارش خبرآنلاين، علي لاريجاني، در ديدار روساي هيئت‌هاي مذهبي قم افزود: انتخابات در شرايط فعلي با وضعيتي که کشور دارد و فشارهايي که براي ضربه زدن به اين نظام اعمال مي‌شود، گام بلندي براي حفظ حيثيت ملت ايران است و يک انتخابات معمولي نيست.
نماينده مردم قم در مجلس اظهار داشت: با تجربه بيش از 30 سال کار در انقلاب اسلامي شرايط امروز را حساس مي دانم، چرا که چشم‌هاي زيادي به رفتار ملت ايران گره خورده است و خيلي از کشورهاي منطقه که بويي از راي نبرده‌اند اگر حضور مردم پاي صندوق‌هاي راي کم باشد، نسبت به بزرگنمايي اقدام مي کنند.
گزيده سخنان رئيس مجلس را در ادامه به نقل از خانه ملت مطالعه بفرماييد:
·         {با اشاره به تخريب‌هاي انتخاباتي} مقام معظم رهبري اينگونه اقدامات را مذمت کرده‌اند و بنده نيز بنا ندارم که به اين سخنان پاسخ دهم. هرفردي هر هنري دارد بگويد. مطرح شدن سخنان خلاف واقع اقدامي غيراسلامي بوده و مردم نيز خود مي دانند که چه کسي خدمت مي کند.
·         کار کردن در کشور جداي از حرافي است. بايد به دنبال تلاش در راه سازندگي کشور بود و اين فحاشي‌ها که در کشور انجام شد هيچ ثمري نداشته و ما در کشور به وحدت احتياج داريم.
·         نبايد شيريني انتخابات با برخي رفتارها از قبيل درگيري، فحاشي و توزيع شب‌نامه در کام ملت تلخ شود. هر کس در انتخابات بايد خود را عرضه کند نه اينکه ديگران را تخريب کند، در شرايط فعلي که کشور به وحدت نياز دارد اين کار ضروري‌تر است.
·          اگر مديريت درست اعمال شود نبايد وضع اقتصادي کشور اينگونه باشد و البته در مجلس هشتم براي آرام کردن شرايط کشور تلاش‌هايي صورت گرفته است و رفتار مجلس به گونه‌اي بود که عقلانيت بر کل مجلس حاکم شود.
·         رفتار اين دوره در انتخابات زير ذره بين است و اميدواريم که هيئت‌هاي مذهبي همانند هميشه به وظيفه ملي و انقلابي خود عمل کنند.
·         استقلال حوزه علميه، روحانيت و فرهنگ شيعي از اهميت بسياري برخوردار است. با اينکه نظام ما اسلامي است ولي مساجد، هيئت‌ها و حوزه‌ها نبايد دولتي شوند و مراجع تقليد نيز نسبت به اين مسئله توصيه داشته‌اند.شهيد مطهري يکي از دلايل پر تحرک بودن فکر شيعي را در استقلال مالي حوزه‌هاي علميه مي‌دانست.البته اين دليل نمي شود که دولت به وظيفه خود عمل نکند، ما به خيلي از موسسات فرهنگي در کشور توجه مي کنيم و در سال‌هاي اخير بودجه جدي براي کمک به حوزه‌هاي علميه، معارف قرآني و... اختصاص يافته است.
·         عنصري که جوانان را در برابر ماهواره‌ها حفظ مي‌کند فرهنگ ديني است و مساجد بهترين نقطه براي حفظ اين فرهنگ هستند. وظيفه دولت اسلامي اين است که به مساجد و فعاليت‌هاي فرهنگي کمک کند و ما نيز اين مهم را مورد توجه قرار مي‌دهيم.
/2929
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 200352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۲:۳۷ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۵
    8 3
    به گفته آقای لاریجانی : اگر مديريت درست اعمال شود نبايد وضع اقتصادي کشور اينگونه باشد و البته در مجلس هشتم براي آرام کردن شرايط کشور تلاش‌هايي صورت گرفته است و رفتار مجلس به گونه‌اي بود که عقلانيت بر کل مجلس حاکم شود اما مجلس باید بیشتر تلاش میکرد چون نمایندگان مردم ایران در صندلی های آن جای دارند و چون حق الناس بر گردنشان است میبایست جلوی تخلفات را بیش از پیش میگرفتند و متاسفانه دین بر گردنشان است