جبهه متحد اصولگرایان با هدف ایجاد وحدت در میان شاخه‌های مختلف جریان اصولگرایی وارد عرصه فعالیت انتخاباتی مجلس نهم شد.

سارا طالبیان: این جبهه از ابتدا با محوریت روحانیت فعالیت خود را آغاز کرد و جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رهبری این جبهه را عهده‌دار شدند.

به گزارش خبرآنلاین، جبهه متحد اصولگرایان از آغاز فعالیت خود، ضمن تعریف مفهوم اصولگرایی و تدوین منشور اصولگرایی از سوی جامعتین، تلاش کرده است تا با تشکیل کمیته وحدت اصولگرایان و دعوت از نمایندگان جبهه‌های مختلف اصولگرایی، وحدت حداکثری میان جریان اصولگرایان را رقم بزند.

در جدول زیر به مهم‌ترین فعالیت‌های جبهه متحد اصولگرایان از آغاز فعالیت برای انتخابات مجلس نهم در آبان ماه سال 1389 تا پایان بهمن ماه 90 می آید:

جبهه متحد اصولگرایان

آبان ماه 89

آغاز بحث‌های مربوط به انتخابات مجلس نهم در میان اصولگرایان/ ورود جبهه متحد اصولگرایان به فعالیت انتخاباتی برای مجلس نهم

روحانیت و به طور دقیق جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین، محور وحدت اصولگرایان برای انتخابات مجلس نهم قرار گرفتند.

26 دی ماه 89

انتشار منشور اصولگرایی از سوی جامعتین

پس از فعالیت‌هایی که در کمیته مشترک جامعتین با برگزاری 16 جلسه مشترک انجام شد و همچنین انجام کارهای کارشناسی دقیق و گرفتن نقطه‌نظرات نخبگان و افراد اصولگرا منشور اصولگرایی به جمع‌بندی نهایی رسید. سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه محور منشور اصولگرایی "وحدت" است،تاکید کرد که این مجموعه در راستای تبعیت کامل از رهنمود‌های حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) و استفاده از وصایای حضرت امام خمینی (قدس سره‌ الشریف) است.

بهمن ماه 89

ایجاد کمیته‌هایی برای بررسی چگونگی شکل‌گیری وحدت اصولگرایان

برای ایجاد وحدت میان اصولگرایان الگوی 5+6 جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات مجلس هشتم مبنا قرار گرفت و زمینه‌ها و اقدامات اولیه برای تشکیل گروه 7+8 اصولگرایان فراهم شد.

14 مرداد ماه 90

نخستین جلسه شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان به‌دعوت آیت‌الله مهدوی‌کنی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران و آیت‌الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

در این جلسه آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله یزدی با بیان مبانی اسلامی و انقلابی وحدت اصولگرایان و دستاوردهای مثبت وحدت نیروهای مؤمن و انقلابی در طول تاریخ انقلاب اسلامی و لزوم عبرت‌آموزی از تفرقه در نهضت‌هایی مانند مشروطیت از تشکیل این جلسه اظهار خوشوقتی کردند. آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله یزدی در این جلسه همچنین بر ضرورت تلاش برای شرکت همه اصولگرایان تاکید و اظهار امیدواری نمودند که اصولگرایان با وحدت هرچه کاملتر زمینه را برای مشارکت گسترده ملت شریف ایران در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی فراهم سازند.

17 مرداد ماه 90

تکمیل ترکیب گروه 7+8

پس از اعلام موجودیت جبهه پایداری انقلاب اسلامی در ششم مرداد ماه 90، کامران باقری لنکرانی و علی‌اصغر زارعی به عنوان نمایندگان جبهه پایداری انقلاب‌‌اسلامی در کمیته وحدت اصولگرایان و کمیته7+8 عضو شدند.

کمیته 7 نفره گروه 7+8 که به نام کمیته داوری شناخته می‌شود، شامل سید هاشم حسینی بوشهری، عباس کعبی سید رضا تقوی، محمد حسن ابوترابی فرد، علی اکبر ولایتی، غلامعلی حداد عادل و حبیب الله عسگراولادی است. کمیته 8 نفره این گروه که کمیته اجرایی وحدت اصولگرایان است شامل حسین فدایی، علیرضا زاکانی، محمدرضا باهنر، منوچهر متکی، سیدمهدی خاموشی، کاظم جلالی، کامران باقری لنکرانی و علی اصغر زارعی می‌شود.

23 شهریور ماه 90

انتخاب دبیر اجرایی کمیته 7+8

با ادامه یافتن جلسات و رایزنی‌ها در قالب کمیته 8+7، منوچهر متکی نماینده جبهه پیروان خط امام و رهبری در کمیته 8+7، به عنوان دبیر اجرایی این کمیته انتخاب شد.

4 مهر ماه 90

انتخاب سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان

علی‌اکبر ولایتی عضو کمیته 7 نفره نظارت و داوری اصولگرایان با کسب آراء همه نفرات حاضر در این کمیته به عنوان سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان برگزیده شد.

دفاتر استانی تشکیل خواهند شد

بر اساس تصمیم مصوب جبهه متحد اصولگرایان، دفاتر مرکزی و استانی 8+7 در سراسر کشور تشکیل خواهند شد.

19 مهر ماه 90

انتخاب مسئول ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان

علی اکبر ولایتی، سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان اعلام کرد: علیرضا زاکانی مسئول ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان شد.

10 آبان ماه 90

اولین نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان با حضور علی اکبر ولایتی سخنگو، علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخابات و منوچهر متکی دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان

متکی: عدم وحدت موجب فسیل شدن ما می‌شود و مجموعه فسیل قادر به برداشتن گام‌های موفقیت‌آمیز نیست./ ورود رسمی شخص رئیس جمهور به انتخابات که البته نمودی از آن را هم سراغ نداریم، پذیرفتنی نیست./ تداوم حیات جریانات سیاسی در درون نظام تحرکات آنان در انتخابات است و طی ۳۰ سال گذشته نیز یک جریان سیاسی زنده همواره در انتخابات حضور پیدا کرد البته تلقی من این است که جریان اصلاح طلب در انتخابات آینده حتما حضور پیدا می‌کنند.

26 آبان ماه

نخستین گردهمایی جبهه متحد اصولگرایان در مدرسه عالی شهید مطهری تهران

در گردهمایی بزرگ جبهه متحد اصولگرایان که با شعار "بصیرت و وحدت در سایه ولایت" برگزار شد، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله علم الهدی و دکتر علی اکبر ولایتی به ایراد سخنرانی و تبیین این شعار پرداختند. همچنین گزارشی از آغاز به کار ستاد مرکزی جبهه متحد اصولگرایان دراین گردهمایی ارائه شد.

3 آذر ماه 90

نشست ستادهای استانی جبهه متحد اصولگرایان

مجتبی توانگر مسئول روابط عمومی جبهه متحد اصولگرایان از برگزاری نشست سراسری جبهه متحد اصولگرایان جهت سازماندهی ستادهای انتخاباتی این جبهه خبر داد و گفت: بعد از همایش سراسری جبهه متحد اصولگرایان این نشست برای هماهنگی بیشتر ستادهای انتخاباتی برگزار می‌شود. در این نشست  که با حضور فعالان ستاد انتخاباتی برگزار خواهد شد، فرایند منجر به انتخاب نامزدهای، ولایتمدار، مردمی و آگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

23 آذر ماه 90

اولین نشست اعضاء کمیته بانوان ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان

در اولین نشست اعضاء کمیته بانوان با حضور رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد، دکتر معصومه آباد عضو شورای شهر تهران از سوی قالیباف و صدیقه شاکری از سوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به کمیته بانوان معرفی و انتخاب شدند.

5 دی ماه 90

رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی جبهه متحد اصولگرایان

علی اکبر ولایتی یکی از وظایف پایگاه اطلاع رسانی جبهه متحد اصولگرایان را افزایش بصیرت، شناخت در میان عموم مردم، برای انتخاب کاندیدای اصلح عنوان کرد و افزود: باید پایگاه رسمی جبهه متحد به سمتی برود که کمک کند تا در آینده مجلسی ولایت مدار، کارآمد، فعال و پایبند به مبانی اسلام و انقلاب شکل بگیرد.

17 دی ماه 90

نشست شوراهای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان در استان‌ها

در این جلسه گزارشی از شرکت و ثبت نام نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ارائه شد. اعضای هیأت اجرائی نیز گزارشی از سفرهای مقدماتی خود جهت تشکیل شوراهای استانی جبهه متحد را ارایه دادند. در این همایش اعضای هیأت اجرائی چگونگی فعالیت شوراها را در روند انتخاب نامزدهای اصلح، بررسی کردند.

بیانیه شوراهای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور

هیات‌های داوری و اجرایی جبهه متحد اصولگرایان سراسر کشور، بعد از پایان نشست خود، با صدور بیانیه‌ای بر برخی شاخص‌های لازم برای نامزدهای این جبهه از جمله ولایت‌مداری، تدین، کارآمدی، ساده‌زیستی و ضدیت با فساد تاکید کردند.

18 دی ماه 90

آغاز بررسی شاخص‌های انتخاب اصلح در جبهه متحد اصولگرایان

سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان با اشاره به فرایند و زمان بندی ارایه فهرست جبهه متحد گفت: در جلسه روز گذشته این جبهه، در مورد شاخصهای کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان، گفتگو شد و اعضای شورا بر ادامه تماس‌ها و تعامل با سایر گروه های اصولگرا تأکید کردند. ولایتی با تاکید براینکه نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان بر اساس معیارها انتخاب می شوند، خاطرنشان ساخت: شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان تا کنون در خصوص فهرست و کاندیداها در هیچ یک از حوزه های انتخاباتی تصمیمی را اتخاذ نکرده است.

26 دی ماه 90

اعلام سه شرط کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان

علی اکبر ولایتی گفت: افراد متعهد به مبانی جمهوری اسلامی، کارآمد و صاحب رأی، کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان خواهند بود.

27 دی ماه 90

گردهمایی بزرگ بانوان جبهه متحد اصولگرایان

در بیانیه این گردهمایی آمده است: در زمان انتخابات، زنان و نقش فعال و روشنگر آنان در طبقات مختلف اجتماع و علی الخصوص در حوزه خانواده از اهمیتی دو چندان و بلکه صد چندان برخودار است. زنان در مقام همسری، مادری و در همه مشاغل و مناصب اجتماعی و سیاسی می توانند با دعوت به آرامش و انتخابی با بصیرت، مسیر حرکت جامعه را به سمت صلاح و سلامت هدایت کنند.

1 بهمن ماه 90

واکنش جبهه متحد اصولگرایان به توزیع بولتن‌ تخریبی علیه آیت‌الله مهدوی کنی

در پی توزیع بولتن‌های تخریبی علیه آیت‌الله مهدوی کنی و جبهه متحد اصولگرایان، این جبهه با صدور بیانیه‌ای نسبت به این حرکت غیراخلاقی واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است: جبهه متحد اصولگرایان برای تبعیت از خواست صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی و رعایت مصالح عالی نظام و جریان اصولگرایی، از حق خود در پاسخ دادن به بولتن نویسان صرفنظر کرده، فعالین سیاسی و احزاب و افراد را به رعایت تقوا و اخلاق دعوت می‌نماید.

11 بهمن ماه 90

12 نامزد جبهه متحد اصولگرایان در تهران قطعی شدند

مسئول روابط عمومی جبهه متحد اصولگرایان: در مورد 6 نامزد روحانی و 6 کاندیدای زن لیست جبهه متحد اصولگرایان بر اساس منشور اصولگرایی و سنجش های اجتماعی تصمیم گیری شده است.

16 بهمن ماه 90

سخنرانی اعضای جبهه متحد اصولگرایان در مسجد امام حسین به مناسبت دهه فجر

اعضای جبهه متحد اصولگرایان به مناسبت دهه فجر از تاریخ 16 بهمن ماه به مدت 6 شب در مسجد امام حسین(ع) در تهران سخنرانی کردند. در این مراسم حجت الاسلام ابوترابی، حجت الاسلام مصباحی مقدم، علیرضا زاکانی، الیاس نادران، محمد نبی حبیبی و محمدرضا باهنر به ایراد سخنرانی پرداختند.

اسامی 27 نفر از کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان قطعی شد

در جلسه شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان اسامی 27 نفر از کاندیداهای این جبهه قطعی شد. لیست قطعی جبهه متحد اصولگرایان در تهران به این شرح است.

1- غلامعلی حدادعادل

2- محمدحسن ابوترابی

3- احمد توکلی

4- محمدرضا باهنر

5- حسین فدایی

6- علیرضا زاکانی

7- غلامرضا مصباحی مقدم

8- محسن کازرونی

9- حجت الاسلام میردامادی

10- زهره الهیان

11- فاطمه رهبر

 12- الهام امین زاده

 13- لاله افتخاری

 14- اسماعیل کوثری

 15- اسدالله بادامچیان

 16- الیاس نادران

 17- علیرضا مرندی

 18- پرویز سروری

 19- حسین نجابت

 20- محمدنبی حبیبی

 21- علی اصغر خانی

 22. مجتبی رحمان دوست

 23. مسعود میرکاظمی

 24. زهره طبیب زاده

 25. حسین مظفر

 26. محمود فرشیدی

 27. نبی رودکی

برگزاری 60 همایش جبهه متحد اصولگرایان در شهر تهران

دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان تهران، حسین طلا گفت: در جهت تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در راستای ایجاد انگیزه و شور برای حضور گسترده در انتخابات و بصیرت افزایی برای انتخاب بهتر، شصت همایش گفتمانی جبهه متحد اصولگرایان در شهر تهران در طول ایام الله دهه فجر در حال برگزاری است.

17 بهمن ماه 90

رونمایی از آرم انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان

در مراسمی با حضور دکتر ولایتی سخنگوی جبهه متحد، دکتر حدادعادل عضو شورای مرکزی جبهه متحد، ابراهیم انصاریان نماینده آیت الله مهدوی کنی و همچنین مجتبی توانگر مسوول روابط عمومی جبهه متحد اصولگرایان از آرم انتخاباتی جبهه در آستانه اعلام فهرست جبهه متحد اصولگرایان در حوزه انتخابی تهران رونمایی شد.

18 بهمن ماه 90

اعلام رسمی اسامی ۳۰ نامزد جبهه متحد اصولگرایان در تهران

پس از مشورت‌های گوناگون با صاحب‌نظران و استفاده از نظرسنجی‌ها و بررسی سوابق کاندیداها، شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان فهرست زیر را که شامل ۳۰نفر از شخصیت‌های داوطلب برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر می‌باشد مورد تأیید قرار داد.

۱- محمدحسن ابوترابی‌فرد

۲- غلامعلی حدادعادل

۳- غلامرضا مصباحی مقدم

۴- احمد توکلی

۵- محسن کازرونی

۶- محمدرضا باهنر

۷- محمدنبی حبیبی

۸- علیرضا زاکانی

۹- سیدعلیرضا مرندی

۱۰- حسین فدایی آشتیانی

۱۱- الیاس نادران

۱۲- مهرداد بذرپاش

۱۳- اسماعیل کوثری

۱۴- حسین مظفر

۱۵- حسین ابراهیمی

۱۶- سیدمسعود میرکاظمی

۱۷- اسداله بادامچیان

۱۸- زهره طیب‌زاده

۱۹- الهام امین‌زاده

۲۰- زهره الهیان

۲۱- لاله افتخاری

۲۲- فاطمه رهبر

۲۳- پرویز سروری

۲۴- مجتبی رحماندوست

۲۵- ابراهیم انصاریان

۲۶- محمود فرشیدی

۲۷- علی اصغرخانی

۲۸- محمدنبی رودکی

۲۹- سیدمجتبی میردامادی

۳۰- حمید فرمانی

23 بهمن ماه 90

تکذیب اعلام سرلیست جبهه متحد

در پی اظهار نظری مبنی براینکه فردی به عنوان سرلیست جبهه متحد اصولگرایان انتخاب شده است، روابط عمومی جبهه متحد با صدور اطلاعیه ای این خبر را تکذیب و اعلام کرد: اظهار نظر اخیر نظر شخصی بوده است و این جبهه هنوز سرلیست خود را مشخص نکرده است.

25 بهمن ماه 90

حسین نجابت جایگرین میردامادی در فهرست جبهه متحد اصولگرایان

حسین نجابت جایگرین سید مجتبی میردامادی در فهرست جبهه متحد اصولگرایان شد. بدین ترتیب فهرست نهایی جبهه متحد اصولگرایان به این شرح خواهد بود:

1- دکتر غلامعلی حداد عادل

2- سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد

3- حسین ابراهیمی

4- دکتر لاله افتخاری

5- دکتر زهره الهیان

6- دکتر الهام امین‌زاده

7- ابراهیم انصاریان

8- اسدالله بادامچیان

9- مهندس محمدرضا باهنر

10- مهندس مهرداد بذرپاش

11- دکتر احمد توکلی

12- محمدنبی حبیبی

13- علی اصغر خانی

14- دکتر مجتبی رحماندوست

15- محمد نبی رودکی

16- فاطمه رهبر

17- دکتر علیرضا زاکانی

18- پرویز سروری

19- دکتر زهره طبیب‌زاده

20- حسین فدایی آشیانی

21- محمود فرشیدی

22- حمید فرمانی

23- حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن کازرونی

24- اسماعیل کوثری

25- دکتر علیرضا مرندی

26- حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم

27- دکتر حسین مظفر

28- دکتر مسعود میرکاظمی

29- دکتر الیاس نادران

30- دکتر حسین نجابت

   

 27297

کد خبر 201274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =