۰ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۷:۴۰

جبهه منتقدین دولت در روز 17 بهمن ماه 90 با هدف فعالیت برای انتخابات مجلس نهم اعلام موجودیت کرد.

سارا طالبیان: جبهه منتقدین دولت، یک روز پس از اعلام موجودیت، نام خود را به جبهه صدای ملت تغییر داد. این جبهه شاخصه اساسی اعضای خود را انتقاد به عملکرد و برنامه‌های دولت دهم در حوزه‌های مختلف اعلام کرده است. 

جبهه صدای ملت از ابتدای تشکیل، فعالیت خود در انتخابات مجلس نهم را به صورت مستقل پیگیری کرده و به دنبال ارائه لیست مستقل و جداگانه نامزدهای خود برای انتخابات مجلس نهم بویژه در تهران بوده است.

در جدول زیر به مهم‌ترین فعالیت‌های جبهه صدای ملت از آغاز فعالیت برای انتخابات مجلس نهم اشاره شده است:

 

جبهه منتقدین دولت (صدای ملت)

17 بهمن ماه 90

اعلام موجودیت جبهه منتقدین دولت

علی مطهری و مصطفی رضاحسینی قطب‌آبادی از اعلام موجودیت جبهه جدیدی به نام منتقدین دولت خبر دادند و اعلام کردند این جبهه لیست جداگانه‌ای برای انتخابات مجلس نهم ارائه خواهد کرد.

انتخاب سخنگوی جبهه منتقدین دولت

حمیدرضا کاتوزیان به عنوان سخنگوی جبهه منتقدین دولت انتخاب شد.

18 بهمن ماه 90

تغییر نام جبهه "منتقدان دولت دهم" به "صدای ملت"

علی عباس پور تهرانی فرد، عضو جبهه منتقدان دولت دهم گفت: از آنجایی که این طیف سیاسی قرار است پیگیر مطالبات ملت در مقابله با قانون گریزی باشند از این پس نام این جبهه به صدای ملت تغییر می کند.

اعلام سرلیست فهرست جبهه صدای ملت

علی مطهری سرلیست فهرست جبهه صدای ملت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

19 بهمن ماه 90

برگزاری جلسه شورای مرکزی جبهه صدای ملت

جلسه شورای مرکزی جبهه 'صدای ملت' که در روزهای اخیر تحت عنوان 'جبهه منتقدان دولت' اعلام موجودیت کرده بود، با حضور اعضای شورای مرکزی این تشکل برگزار شد.

انتشار اولین بیانیه فهرست انتخاباتی منتقدین دولت (صدای ملت)

اولین بیانیه فهرست انتخاباتی "صدای ملت" در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی منتشر شد. در این بیانیه آمده است: طراحان این حرکت ،‌ خود را  مفتخر به عضویت در جریان اصولگرایی می دانند و اگرچه اختلافات سلیقه ای با بعضی از افراد و نحله های اصولگرایی دارند اما در اعتقاد قلبی به ضرورت حاکمیت ارزشهای دینی و ولایت فقیه - که مبانی اصلی و مشترک تفکر اصولگرایی را تشکیل می دهند - تردیدی ندارند و عملا بدان ملتزمند. بر ضرورت همدلی اصولگرایان و حضور آنان در قالب فهرستی واحد با محوریت حضرت آیه الله مهدوی کنی اصرار ورزیدیم و از نگاه فراگیر معظم له در تعریف دامنه اصولگرایی و محبت به اینجانبان ممنون بوده و هستیم . اینک که به دلیل انشعاب برخی از اصولگرایان ،‌ ‌امکان حضور مستقل و ظهور فهرست های دیگر  به وجود آمده است ما نیز ضمن احترام به همه حاضران این رقابت ، به فعالیت مستقل روی آورده ایم

مشخص شدن 8 نفر از اعضای لیست جبهه صدای ملت

علی عباسپور گفت: حدود 8 نفر از افراد این لیست قطعی شدند و حضور بقیه این اعضا نیز در دست مطالعه است اما با کسی رایزنی نداشته‌ایم.

23 بهمن ماه 90

حضور سخنگوی جبهه پیروان در فهرست انتخاباتی صدای ملت

سید کمال سجادی، دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان از حضور خود در عرصه انتخابات مجلس نهم خبر داد و گفت: در چند فهرست انتخاباتی قرار گرفته ام که ائتلاف صدای ملت یکی از انها است.

انتشار دومین بیانیه جبهه صدای ملت

فهرست صدای ملت بیانیه دوم خود را با موضوع اعتقادات این جریان به حوزه حکومت و دولت منتشر کرد. این تشکل انتخاباتی اصولگرا در دومین بیانیه به تشریح بخش‌های عمده‌تری از باورها و اعتقادات خود در حوزه حکومت و دولت پرداخته است.

صدای ملت، در هیچ ائتلافی شرکت نخواهد کرد

رضا حسینی عضو فهرست انتخاباتی «صدای ملت» گفت: صدای ملت، در هیچ ائتلافی شرکت نخواهد کرد. کسانی در لیست ما جای خواهند گرفت که حتماً به رفتارها و کردارهای دولت دهم اعتراض داشته و قبلاً این موضوع را عملاً ابراز کرده باشند.

24 بهمن ماه 90

اعلام نهایی شدن لیست جبهه صدای ملت تا پایان روز

کاتوزیان، سخنگوی صدای ملت، از احتمال نهایی شدن فهرست انتخاباتی این جبهه تا پایان امشب خبر داد و با بیان اینکه تنها اصالت حزبی دلیل استفاده ما از افراد حزبی نخواهد بود، گفت: برای گنجاندن نام افراد در لیست صدای ملت، نگاه ما به مواضع ، رفتار سیاسی و دیدگاه افراد طی این چند سال اخیر است.

25 بهمن ماه 90

غفوری فرد در لیست صدای ملت

حسن غفوری فرد گفت: جبهه متحد اصولگرایان دلیل حذف بنده را قرعه‌کشی میان فرمانی، سجادی و من اعلام کرد در حالی که در مجلس، قرعه معنا ندارد و شایسته سالاری است که باید مبنا قرار بگیرد. من برای حضور در لیست صدای ملت با مطهری رایزنی کرده‌‌ام و به احتمال زیاد در این لیست حضور خواهم داشت.

26 بهمن ماه 90

لیست جبهه صدا ملت قطعی نشده است

علی عباسپور، عضو جبهه صدای ملت گفت: لیست این جبهه در راستای ورود به انتخابات مجلس نهم هنوز تکمیل نشده است.

جبهه صدای ملت لیست 14 نفره می‌دهد

جبهه صدای ملت 14 نامزد خود را برای قرار گرفتن در لیست تهران انتخاب کردند که علی مطهری سرلیست آن خواهد بود.

28 بهمن ماه 90

استفاده از اصلاح طلبان معتدل در فهرست جبهه صدای ملت

علی مطهری، عضو موسس تشکل انتخاباتی صدای ملت گفت: از اصلاح طلبان معتدل در لیست «صدای ملت» استفاده می کنیم.

جبهه صدای ملت فقط در تهران فعالیت می‌کند

علی مطهری گفت: ما فعلا تنها در تهران فعالیت می کنیم و برای شهرستان ها فعلا برنامه ای نداریم.

29 بهمن ماه 90

اعلام اسامی 6 کاندیدای قطعی جبهه صدای ملت

غفوری فرد گفت: لیست نهایی جبهه منتقدین دولت به زودی منتشر می‌شود و تا کنون غیر از مطهری،‌ کاتوزیان و عباسپور و من نام افراد دیگری چون مصطفی رضا حسینی نماینده کنونی شهربابک در مجلس و سید ابوالحسن نواب در فهرست نهایی این گروه قطعی شده است.

اعلام اسامی 9 کاندیدای قطعی جبهه صدای ملت

به گفته کاتوزیان، 9 کاندیدایی که تا کنون برای حضور در این فهرست قطعی شده اند عبارتند از: 1- دکتر علی مطهری 2- دکتر حمیدرضا کاتوزیان 3- دکتر علی عباسپور تهرانی 4- حسن زمانی 5- مهندس مصطفی رضا حسینی 6- حجت الاسلام علی عسگری 7- دکتر حسن غفوری فرد 8- علیرضا محجوب 9- دکتر امیدوار رضایی

لیست کامل صدای ملت 15 نفره خواهد بود

سخنگوی فهرست انتخاباتی منتقدان دولت گفت: فهرست صدای ملت که با حضور 15 نفر بسته خواهد شد در دو روز آینده نهایی می شود.

صدای ملت با اصلاح طلبان ائتلاف نمی‌کند

کاتوزیان عنوان کرد که لیست جبهه منتقدین یا همان «صدای ملت» با اصلاح‌طلبان ائتلاف نمی‌کند. سخنگوی جبهه منتقدان دولت دهم با رد هرگونه ائتلاف با اصلاح‌طلبان گفت: اعضای جبهه ما معتقدند دولت دهم قانون‌گریز است.

4 اسفند ماه 90

حذف امیدوار رضایی و فهیمه خان محمدزاده و اضافه شدن دکتر فیاض، حجت الاسلام  ابوالمعالی و دکتر ولی زاده به لیست صدای ملت

حمیدرضا کاتوزیان با اشاره به حذف نام امیدوار رضایی و فهیمه خان محمدزاده، افزود: با حذف این افراد خانم دکتر فیاض، حجت الاسلام  ابوالمعالی و دکتر ولی زاده به فهرست اضافه شد و به این ترتیب لیست صدای ملت 15 نفره شد.

اعلام لیست 15 نفره صدای ملت

کاتوزیان لیست نهایی فهرست انتخاباتی صدای ملت را به شرح زیر اعلام کرد:

 

1: دکتر علی مطهری

 

2: دکتر علی عباسپور تهرانی

 

3:دکتر حمیدرضا کاتوزیان

 

4:مهندس رضا حسینی قطب آبادی

 

5:حجت الاسلام علی عسگری

 

6:دکتر حسن غفوری فرد

 

7:خانم دکتر فیاض

 

8:مهندس حسین شیخ الاسلام

 

9:علیرضا محجوب

 

10 سید حسین هاشمی

 

11:حسن زمانی

 

12:سهیلا جلودار زاده

 

13: حجت الاسلام  ابوالمعالی

 

14:علیرضا دهقانی(دهقان)

 

15: دکتر ولی زاده

پیوستن سید ابوالحسن نواب به لیست صدای ملت/ لیست 16 نفره صدای ملت

حمیدرضا کاتوزیان سخنگوی این فهرست انتخاباتی در گفت وگو با خبرآنلاین از اضافه شدن ابوالحسن نواب معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز به این لیست خبر داد.

 به این ترتیب، فهرست صدای ملت با 16 نامزد  در انتخابات مجلس نهم حضور خواهد یافت.

8 اسفند ماه 90

اضافه شدن امیدوار رضایی به لیست نهایی/ لیست 17 نفره صدای ملت

سخنگوی فهرست ' صدای ملت ' از اضافه شدن مجدد نام امیدوار رضایی نماینده فعلی مسجد سلیمان به فهرست ارائه شده از سوی این تشکل خبر داد. با اضافه شدن نام امیدوار رضایی فهرست صدای ملت در این دوره از انتخابات 17 نفره است.

حمایت صدای ملت از وزیری هامانه، کاندیدای یزد

کاتوزیان از بررسی موضوع حمایت از برخی از نامزد های شهرستانی در فهرست انتخاباتی صدای ملت خبر داد و گفت: فهرست صدای ملت حمایت خود را از آقای سید کاظم وزیری هامانه نامزد حوزه انتخابیه یزد  اعلام می کند.

27297

کد خبر 201283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =