فارس نوشت:

مدیر آتش‌نشانی منطقه 1 شهر تهران گفت: در حریق صبح امروز بازار بخشی از دیوار پاساژ فروریخت که باعث مدفون شدن 3 نفر از آتش‌نشانان شد. در حال حاضر این افراد از زیر آوار خارج و در بیمارستان سینا تحت مداوا هستند.
مرتضی اصفهانی به حریق صبح امروز بازار تهران اشاره کرد و گفت: آتش‌سوزی بسیار گسترده بود. وی با بیان اینکه ساختمان این پاساژ بسیار قدیمی بود، گفت: ضلع شمال شرقی آن ریزش و سه نفر از آتش‌نشانان زیر آوار مدفون شده‌اند.

مدیر آتش‌نشانی منطقه 1 شهر تهران ادامه داد: به دلیل اینکه دود در محل بسیار زیاد بود نگران بودیم آتش‌نشانان زیر آوار خفه شوند که خوشبختانه با کمک سایر آتش‌نشانان این افراد نجات پیدا کردند و در حال حاضر در بیمارستان سینا تحت مداوا هستند.

اصفهانی بیان کرد: علت حریق توسط کارشناسان در دست بررسی است چرا که کانون‌های متعددی داشته است.

مدیر آتش‌نشانی منطقه 1 شهر تهران با بیان اینکه این حریق در پاساژی رخ داد که محل تجمع لوازم تزئینی، کاغذ و مقوا بوده است گفت: مقداری هم مواد محترقه آنجا نگهداری می‌شده که وجود این مواد محترقه باعث گسترش حریق شد.

وی ادامه داد: به غیر از آتش‌نشانان برای افراد دیگر حادثه‌ای رخ نداد.

 یک انبار ترقه صبح امروز در سرای «صلحی» بازار بزرگ تهران منفجر شد. همان موقع گروه های عملیاتی ایستگاه های 1، 4، 7 و 97 روانه انبار شعله ور شدند و «عملیات 125» آغاز شد. ده ها فروشگاه و انبار لوازم التحریردر معرض خطر بود که آتش نشانان از چند جهت به مهار آتش پرداختند و از گسترش دامنه شعله های سرکش جلوگیری کردند. شواهد نشان می دهد رعایت نکردن اصول ایمنی منجر به انفجار مهیب در سرای صلحی- پله نوروزخان- شده بود. هنوز اما میزان خسارت های مالی عنوان نشده است. لکه گیری در سرای «صلحی» ادامه دارد.

45282

کد خبر 202328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسن IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۵
  0 1
  باور نمی کنم
 • عباس - الف IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۶
  0 0
  چی را ؟ و چرا ؟