مهر نوشت:

آمریکا در چارچوب سیاستهای خصمانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران و یارگیری منطقه ای، معاون وزیر خزانه داری خود را به چند کشور خاورمیانه اعزام کرده است. 

این هفته دیوید کوهن معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی به چند کشور خاورمیانه اعزام شده تا موافقت این کشورها را برای اعمال فشار بر ایران جلب کند.

دیوید کوهن روز دوشنبه از بغداد دیدار کرد و درباره تحریمها علیه ایران و تغییر نظام در سوریه با مقامات عراقی گفتگو کرد.

کوهن همچنین روز سه شنبه با مقام های ارشد دولتی و نمایندگان بانکی لبنان نیز دیدار کرد.

وی با نجیب میقاتی نخست وزیر، ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی لبنان، و تعدادی از نمایندگان بخش های بانکی این کشور دیدار و بار دیگر ادعا کرد بی ثباتی و ناآرامی در سوریه به بخشهای مالی لبنان آسیب نخواهد زد.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا با ادعای اینکه کشورش به ثبات لبنان پایبند است، همچنین گفت نیاز است تا دولت لبنان از بخش های مالی کشور مراقبت کند تا این بخش ها به وسیله ای برای دور زدن تحریم های سوریه و ایران تبدیل نشوند.

در نشست کوهن با مقامهای لبنان، بانکداران این کشور به مشکلات خود برای قطع رابطه کامل با بانک مرکزی سوریه اشاره کردند. یکی از بانکداران می گوید: بسیاری از بانک های لبنانی که در سوریه فعالیت می کنند دارای سرمایه گذارانی سوری هستند و به همین دلیل ما این نکته را به معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفته ایم که قطع رابطه کامل با سوریه دشوار است.

ابوظبی و دبی در امارات مقصد بعدی کوهن اعلام شده است. گفته می شود که محور مذاکرات این مقام آمریکایی تحریم های جدید علیه بانک مرکزی ایران، تلاش های اتحادیه عرب برای سخت تر کردن تحریمها علیه سوریه و همین طور ادامه همکاری و تلاش برای ممانعت از کمک رسانی به آنچه که واشنگتن از آنها تحت عنوان گروههای تروریستی یاد می کند، خواهد بود.
3939
 

کد خبر 204763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =