یکی از نمایندگان روحانی مجلس گفت که اگر سیاستمدار نمی​شد؛ یک «آخوند منبری» می​بود.

قدرت الله علیخانی نماینده قزوین در گفت​وگو با خبرآنلاین، با بیان اینکه تا 10 سال دیگر باید به دنبال بازنشستگی برود، گفت: البته سیاست را نمی توان طلاق داد.
وی در پاسخ به اینکه «اگر قرار بود به جای سیاست، وارد اقتصاد شوید، وارد چه فازی می شدید؟ تولید، تجارت، بازار سکه و ارز؟ اگر سیاستمدار نبودید دوست داشتید چه کاره باشید؟» افزود: ورودی به مباحث اقتصادی نیافتم که ببینم کدام یک از این حوزه​ها شیرین​تر است. زندگی که دروغ نیست، اگر سیاستمدار نمی​شدم، آخوند بودم و منبری و سخنران.
این روحانی اصلاح طلب که به عنوان یکی از حامیان هاشمی رفسنجانی شناخته می​شود، علت این رویکردش را اینگونه تشریح کرد: آقای هاشمی را از قبل از انقلاب و در مبارزات سیاسی آن زمان می شناختم و با او ارتباط داشتم. چند سالی با او زندان بودم. قبل از انقلاب یکی از افتخارات این بود که با یکی از مبارزین خط مقدم ارتباط داشته باشند. بعد از پیروزی انقلاب هم ایشان کارهای عمرانی و سیعی در روستاها آغاز کرد و عضو شورای انقلاب بود که با تایید او کارهای خوبی توانستم انجام دهم. همچنان هم به او اعتقاد دارم و او را یکی از خدمتگزاران بزرگ نظام می​دانم.
«روزی که یکی از نمایندگان جناح مقابل شما در نطقش گفت که شما حتی قرآن را هم از رو نمی​توانید بخوانید، بیشتر دلتان گرفت یا روزی که آقای هاشمی را هم از سران فتنه خواندند؟» این سوالی بود که علیخانی در پاسخ به آن گفت: اهانت شخصی که مهم نیست و معمولا اتفاق می​افتد. چون من نماینده منتقد دولت بودم، برخی فکر می​​کردند که ما باعث شکست دولت بودیم! برای همین تلافی​اش را از تریبون مجلس در می​آوردند. این توهین، واکنشی در قبال شهامت و شجاعت من در بیان مطالب حقیقی بود. این حرف​ها زودگذر است و از آن دلم نگرفت. در مسیر مبارزه از این حرف​ها دلمان گرفته نمی​شود. ولی در مورد آقای هاشمی، شنیدن آن همه اتهام و ادعا علیه ایشان بسیار رنج آور بود. هنوز هم عده​ای تخریب او را دنبال می​کنند و من از کردار آن​ها رنج می​برم.
مشروح این مصاحبه را اینجا بخوانید.
/2929
کد خبر 205464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • قادر ياوري IR ۰۹:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۰
    42
    آقاي عليخاني واللهي منهم رنج مي برم همين آقايان كه آن روز در دولت ايشان حضور داشتند آقاي رفسنجاني را سردار سازندگي لقب داده بودن و همين طور هم بود ولي الان انتقاد مي كنند و عملكر آقاي رفسنجاني را زيرسوال مي برند اكثر اين آقايان كه انتقاد مي كنند نان را به روز مي خورند فردا هم براي آقاي احمدي نژاد انتقاد دارند