۰ نفر
۱۰ فروردین ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۴

جزیره بالی مملو از جاذبه های طبیعی است. در این جزیره می توان مایل ها سواحل شنی، سواحل مرجانی، مزارع زیبای پله پله برنج در دامنه ها، آتشفشانهای فعال با شکوه، غارهای مرموز و جنگل های بارانی گرمسیری شاداب را در سفری کوتاه مشاهده کرد.

بالی را می توان نمایشگاهی از جانوران و حیات وحش عجیب و غریب دانست و می توان علت اصلی تاسیس پارک ملی بالی را در همین موضوع جستجو کرد. از فعالیت های محبوب در بالی می توان به: سیر وسیاحت در جنگل ها، کاوش در غارها، قایق رانی با قایقهای تفریحی، ویند سرف و موج سواری و صد البته غواصی اشاره کرد.

اما برای بیشتر بازدید کنندگان جاذبه های بالی در فرهنگ گوناگون و پیچیده آن نهفته است٬ که شامل معابد و قصرهای خیره کننده، موسیقی گاملان است که از حماسه های هندو مانند: رامایانا الهام گرفته است. صنعتگران بالی بیشتر برای نقاشی های تزئینی، پیکره های سنگی، منبت کاری٬ ظروف نقره و منسوجات مشهور هستند. از میراث منحصر به فرد جزیره به خوبی نگهداری می شود٬ به ویژه در موزه هایی چون: موزه هنر آگونگ رای، موزه هنر نکا و موزه پوری لوکیسان.

 

دنیای شگفت انگیز زیر آب

قرار گرفتن بالی در میانه گستره نامحدود دو اقیانوس هند و آرام که بیش از 35 درصد از کل مناطق مرجانی جهان را در خود پوشش داده اند باعث ایجاد یکی از زیبا ترین، غنی ترین و پر طرفدارترین نقاط غواصی جهان در جزیره بالی شده است. وجود انواع بیشماری از ماهیان رنگارنگ، پستانداران دریائی و دنیای مهیج و شگفت انگیز زیر آب که بیش از نیمی از آن هنوز کشف نشده است، هر غواص و یا مشتاق غواصی را به خود فرا می خواند. غواصان از سراسر جهان از مبتدی تا ماهر هرکدام در آبهای جزیره بالی تجربه جدیدی را کسب می کنند.

از همین رو بیش از 80 درصد از گردشگرانی که وارد جزیره بالی می شوند صرفا جهت شرکت در فعالیتهای اکوتوریستی و بیش از نیمی از این تعداد فقط و فقط برای غواصی به این منطقه سفر می کنند.

 

آتشفشان کینتامانی
در این منطقه دریاچه بسیار زیبای باتور در میان دو آتشفشان کینتامانی و آگونگ به چشم می خورد. جالب است بدانید که این دو آتشفشان هنوز فعال هستند و بومیان این منطقه از گدازه ها و سنگ های سرد شده این آتشفشان برای ساخت منازل خود استفاده می کنند. رسیدن به این نقطه از کوتا دو تا سه ساعت زمان می خواهد. بهترین راه استفاده از تورهای یک روزه این منطقه است که با استفاده از آنها می توانید از دو چیز مطمئن باشید که حتماً در طول مسیر از روستاهائی عبور خواهید کرد که صنایع دستی و سوغاتی های بالی را به ارزانترین قیمت ممکن می توانید بخرید و دوم اینکه صرف نهار نیز در رستوران های مشرف به دریاچه و با منظره قله آتشفشان کینتامانی که بسیار مسرت بخش است.

به هنگام بازگشت از این منطقه نیز شما فرصت بازدید از مزارع و باغات ادویه بالی را دارید و حتی در این مزارع نیز می توانید گرانترین قهوه جهان را موسوم به کوپی لوآک که محصول پستانداری خارق العاده به همین نام است را بنوشید !

سواحل نوزا دوا
نوزا دوا یعنی جزیره دوم ! دلیل این وجه تسمیه آنست که نوزا دوا به صورت شبه جزیره ای و صد البته مانند جزیره دومی به منتها الیه جنوبی جزیره بالی متصل شده است. با ورود به این جزیره از دنیای روستائی بالی خارج و به جهانی پر زرق و برق و لوکس که بزرگترین و بهترین هتل های جهان را در خود جای داده است وارد می شوید.
در اینجا دلیل آنکه چرا بالی مکان همیشگی کنفرانسها ، کنگره ها، نشستها و دیگر مناسبات سیاسی است را متوجه می شوید.
در اینجا رستوران های مجلل، کشتی های تفریحی بسیار لوکس، زمین های گلف و هتل های رویائی با میهمان نوازی بالینزی پذیرای شما هستند. از گوشه و کنار این شبه جزیره نوای دلنشین موسیقی و بوی خوش غذاهای شرقی به مشام می رسد.
معبد زیبای اولو واتو نیز در این شبه جزیره زیبا واقع شده است.

 

جنگل میمون ها
منطقه اوبد که شامل روستاها و محلات مسکونی متعددی است بسیاری از زیبائی های جزیره بالی را در خود جای داده است؛ جنگل میمون ها، دریاچه براتان، و معبد آبی اولون دانو، غار فیلها ، معبدهای باستانی متعدد، باغ وحش بسیار زیبای بالی ، پارک فیلها و تعدادی موزه و خانه هنر در این بخش قرار دارد. مزارع پلکانی برنج بالی هم که از زیبائی های این منطقه شمرده می شوند در مسیر این روستا به چشم می خورد.
بازدید از زیبائی های اوبد مستلزم وقت بسیاری است و در صورت نداشتن راهنما امکان دیدن همه زیبائیهای این منطقه میسر نیست. بنابر این توصیه می شود که حتما از یکی از تورگردانها و یا تورهای سافاری موجود در سطح جزیره بالی برای بازدید از نقاط دیدنی این منطقه بهره ببرید
بازدید از جنگل میمونها در این منطقه را مخصوصا اگر با خردسالان خود به بالی آمده اید هرگز فراموش نکنید. در این جنگل حدود پانصد میمون از انواع مختلف که در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند نگه داری می شود. اگرچه میمونها بسیار فضول و پر رو به نظر می رسند اما حیوانات بسیار باهوش،عاطفی و دوست داشتنی هستند..معبد مادر
معابد بالی مانند معبد مادر که در منطقه بساکیه قرار گرفته و بزرگترین معبد هندو در بالی است این معابد که بخش عظیمی از فرهنگ و تاریخ بالی را در بر گرفته اند امروزه از جذابیت های بسیار مهم و ارزشمند توریستی بالی هستند.


معبد مادر در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکیه واقع شده است. این معبد مقدس ترین معبد هندو در بالی و به اعتقاد هندوان قدیمی ترین معبد هم هست. باز دید از این معبد در صبحگاهان توصیه می شود.

معبد اولا واتو نیز که از معابد بسیار زیبای بالی است در منطقه ای بسیار زیبای و رویائی در جنوبی ترین نقطه بالی و بر فراز صخره مرجانی سیاه رنگی بر فراز امواج خروشان اقیانوس هند واقع شده است. بازدید از این معبد افسانه ای را به هنگام غروب خورشید توصیه می شود. بومی ها می گویند در آن هنگام که خدای دریا آرام آرام درحال بلعیدن خداوندگار خورشید در پس آبهای اقیانوس آرام است تا جهان را به آرامشی وصف ناپذیر بشارت دهد.


معبد تانالوت نیز از معابد افسانه ای بالی به شمار می آید. این معبد در 45 کیلومتری کوتا و در سواحل غربی جزیره بالی بر فراز شبه جزیره کوچکی که به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست داده و تبدیل به جزیره ای زیبا می شود. واقع شده است. بازدید از این معبد در صورتی میسر است که دریا در حالت مد باشد و شما قادر به عبور از راهی که به آن منتهی می شود. باشید. همچنین در اطراف محوطه خارجی این معبد نیز بازار مکاره ای بسیار خوش رنگ و لعاب خوش آمد گوی شما است که میتوان در آنجا خستگی راه را از تن شست.

47301

کد خبر 205468

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =