یک نماینده مجلس با انتقاد از عملکرد دولت از اینکه بعضا دروغ در میان برخی مسئولین شایع شده است، ابراز تاسف کرد.

محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ما شایستگی خود را نشان دادند و علاوه بر مشکلات فراوان از جمله بیکاری و گرانی و غیره بر سر صندوق های رای حاضر شدند . برای خدمت به مردم باید اصلاحاتی صورت گیرد تا امید در میان همه مردم جاری و ساری شود.
این عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت: متاسفانه دروغ و تهمت و افترا در میان برخی مسئولین شایع شده است. درحالی که مسئولین باید صدق گفتار داشته باشند و با تاسی از رهبری باید الگویی برای مردم باشند. وی با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی گفت: رفتارهایی که در انتخابات مجلس نهم بعضا شاهد آن بودیم نه تنها در شان نظام اسلامی ما نبود بلکه در شان یک نظام لائیک هم نبود.
عثمانی همچنین گفت: دروغ در حال تبدیل شدن به یک عرف نه در سطح مردم بلکه در مسئولین شده است. در حالی که در زمان زمامداری خلفای راشدین و همچنین ائمه معصومین، صادق‌ترین افراد به مسئولیت‌های مختلف منصوب می‌شدند.
وی در ادامه به جریان اختلاس 3000 میلیاردی اشاه کرد و گفت: در جریان این اختلاس چند معاون وزیر دخالت داشتند که نتیجه همین مساله (شیوع دروغ) است. حال آنکه ما به عنوان تنها کشور مستقل اسلامی جهان باید الگو باشیم.
این عضو فراکسیون اقلیت منیت های فردی را مشکل دیگر مسئولین دانست و گفت: منیت‌های نفسانی باید از وجود و فکر کسانی که در نطام اسلامی مسئولیت دارند، رخت بربندد. عیب های مسلمانی مسئولین باید رفع گردد. منیت‌ها بزرگترین مانع در برابر کارشناسی ها و مشاوره های دلسوزانه است.
وی در بخش دیگر نطق خود با توصیه دولت به قانونمداری گفت: قانونمداری باید به اصل تبدیل شود در حالی که در شرایط فعلی به گونه دیگر عمل می شود. وقتی دولت صریحا غیر قانونی رفتار می‌کند از بدنه مردم چه  انتظاری می توان داشت؟
عثمانی همچنین گفت: قانون گریزی به استبداد در رای بدل می شود که این در دولت آقای احمدی نژاد مشهود است. درست است که ما باید خون دل هایی تا پایان دولت بخوریم و جام زهرهای یازده روزه بنوشیم. 
او اشاره ای هم به بیان خاطره اخیر هاشمی در مورد طرح موضوع رابطه با آمریکا در محضر امام خمینی(ره) داشت و بی آنکه به نام وی اشاره کند، گفت: اظهار نظرهای ناپخته از طرف برخی مسئولین با‌عث یاس مردم و امید دشمن خواهد شد و باید بزرگان کشور بیشتر دقت کنند و خاطرات خود را نباید رسانه ای بکنند. رییس جمهور هم وظیفه اش حل چالش هاست نه چالش آفرینی. بیکاری مردم یک چالش جدی است که ما جز راه حل های شعاری راه دیگری برای آن ندیده ایم.
وی در پایان گفت: آیا حل مشکل بیکاری غیرعقلانی است یا انتصاب آقای مرتضوی ؟ آیا حل مشکلات فاز اول عقلانی است یا اجرای غیر قانونی فاز دوم .
29219
کد خبر 207295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =