اعضای برگزار کننده همایش بین المللی اخلاق و ادیان و مسئولین کمیته های این همایش با آیت لله جوادی آملی دیدار کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار با اشاره به موضوع همایش اظهار داشت: از این همایش امید می رود که باعث پیدایش و شکوفایی نظام های اخلاقی گردد.
وی با اشاره به وجود حقیقی انسان و اعتباری بودن بایدها و نباید های اخلاقی، یافتن جایگاه این اعتباریات در زندگی حقیقی آدمی را مهم شمردند و با اشاره به این نکته که هدف باید قرب خدا باشد افزود: صرف متخلق شدن هم هدف نیست و وسط راه است و باید کوشید تا با تزکیه به مقام "مقربون" برسیم چرا که اخلاقی که به عرفان نمی انجامد ابتر است.
ایشان با رد منبع انسانی برای اخلاق افزود: قانونی که بر اساس تشخیص انسان ها وضع شود هرگز پشتوانه علمی ندارد. وی گفت: باید توجه داشت که خروجی این همایش به متخلق شدن خود و جامعه و مراکز همکاری کننده منجر شود.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا گزارشی از کارهای انجام گرفته از جمله اعلام و انتشار فراخوان همایش و مشخص نمودن دبیران کمیته ها و تصویب موضوعات پیش نشست ها ارایه داد. بر اساس بنیاد بین المللی وحیانی اسراء، وی گفت: محورهای اخلاق زیستی، اخلاق و رسانه، اخلاق در اسلام، اخلاق در ادیان شرق، اخلاق سازمانی و سلوک اخلاقی فیلسوف، موضوعات پیش نشست های همایش خواهند بود.

/6262

کد خبر 208079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =