مدیر جدید امور آموزشی هیأت مدیره مدارس تورنتو ، هدف از این پیشنهاد خود را بالا بردن قدرت یادگیری پسران و همچنین کم کردن میزان ترک تحصیل بین جوانان اعلام کرد.

به گزارش ایرانتو، برای اولین بار در تاریخ تورنتو، یک مقام آموزشی، خواستار تشکیل کلاس ها و مدارس ویژه پسران در این شهر شد.

دکتر "کریس اسپنس" مدیر جدید امور آموزشی هیأت مدیره مدارس تورنتو ، هدف از این پیشنهاد خود را بالا بردن قدرت یادگیری پسران و همچنین کم کردن میزان ترک تحصیل بین جوانان اعلام کرد.

وی که خود یک ورزشکار بوده ،گفت:" من به دنبال تحرک بخشی به پسرانمان هستم، اما آنچه ما هم اکنون در دور و بر خود می بینیم، تنها توجه به یادگیری آنهاست . با اینحال نمرات آنها نسبت به دختر ها کمتر و کمتر می شود. ما باید با توجه به تمایل بیشتر پسرها به فعالیت های بدنی ، برنامه های جداگانه ای را به همین منظور در کنار امور درسی آنها تدارک ببینیم."

آقای اسپنس از هیأت مدیره خواست، سال تحصیلی آینده، برای اولین بار، یک مدرسه ویژه برای پسرها با عنوان" Male Leadership Academy " از مهدکودک تا سوم دبستان تأسیس و هر سال مقاطع بعدی به آن اضافه شود. ضمن اینکه همه یا اکثر معلمان نیز از بین مردان انتخاب گردد.

وی همچنین پیشنهاد کرد، دست کم 300 کلاس نمونه در سطح شهر متناسب با نیازها و درخواست های پسران تشکیل گردد.

در تورنتو پیش از این کلاس های ویژه برای دخترها و حتی دبیرستان ویژه دختران با مشکلات خاص موجود بوده، اما آقای اسپنس در نظر دارد، مدلی را که وی قبلا در دو مدرسه شهر همیلتون برای پسران باجرا درآورده ، به تورنتو نیز تسری بخشد.

آقای اسپنس در یک اظهار نظر نادر در مورد وضعیت خانواده های کانادایی گفت:" در جامعه ای که جایگاه پدر به عنوان رییس خانواده به فراموشی سپرده شده، معلمان مرد می توانند ، دانش آموزان پسر را از جایگاه پدر، مورد راهنمایی و نصیحت قرار دهند."

وی افزود:"یکی از دیدگاه هایی که درباره موفقیت یا شکست پسرها در دبیرستان مطرح می شود ، همواره این موضوع است که آیا یک مرد بالای سر او بوده است یا خیر ؟ چرا که آنان معتقدند، پسر بدون پدر، همانند جهانگرد بدون نقشه است."

آقای "جان کمپل"رییس هیأت مدیره مدارس تورنتو اظهار امیدواری کرد، طرح های جدید دکتر اسپنس، بتواند با موافقت متولیان امر به تصویب برسد.

اضافه می شود، اختلاط بین دخترها و پسرها، بویژه در مدارس ابتدایی کانادا موجب شده که پسرها برای پرهیز از عواقب مربوط به آسیب وارد کردن به دخترها، در بازی و ورزش های گروهی، همواره تحرک و سرعت خود را کنترل کنند و به همین دلیل نمی توانند، لذت کافی را از ساعت های غیردرسی خود ببرند.

کد خبر 21024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =