۰ نفر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۴

ایسنا نوشت:

به مناسبت هشتمین سال درگذشت کیومرث صابری فومنی (گل‌آقا) و در آستانه نمایشگاه بین‌المللی کتاب‌، جدیدترین کتاب‌هاي انتشارات گل‌آقا به بازار آمدند.

در پي تصميم انتشارات گل‌آقا برای ترجمه و چاپ آثار برگزيده جهان در حوزه طنز و فانتزی برای نوجوانان‌، اولین مجموعه این آثار با نام‌های «آقای بوگندو»، «بلارت پسری که نمی‌خواست دنیا را نجات دهد‌»، «قاموس دیو» و «شرق خورشيد غرب ماه» منتشر شدند.

«آقای بوگندو» کتابی طنز درباره دوستي دختربچه‌ای با آقای بوگندوست که جزو نامزدهای دریافت جایزه رولد دال بوده و توسط رضي هيرمندي، مترجم‌ نام‌آشنای ادبيات کودک و نوجوان، ترجمه شده است.

«بلارت پسری که نمی‌خواست دنیا را نجات دهد» نقيضه‌ای بر داستان‌های قهرمانی است که سراسر لبخند و شادمانی است و با ترجمه مسعود ملك‌ياري منتشر شده است.

تقابل دنیای دیوها و آدم‌ها موضوع اصلی کتاب «قاموس دیو» است که نامزد دریافت مدال کارنگی سال 2010 بوده و با ترجمه علي مصلح به بازار آمده است.

همچنين «شرق خورشید و غرب ماه» بازآفریني افسانه قدیمي و پررمز و راز از مردم نروژ با ترجمه دلارام کارخیران است.

انتشارات گل‌آقا از سال 1389 به انتشار آثاری در حوزه کودک و نوجوان تصميم گرفت که توجه به فضای شاد و فانتزی از اولویت‌های آن بود و کتاب‌های يادشده اولین سري اين مجموعه هستند که به چاپ رسیده‌اند.

بنا بر اعلام، علاقه‌مندان مي‌توانند کتاب‌های جدید گل‌آقا را با مراجعه به فروشگاه اينترنتي گل‌آقا و يا در ایام نمایشگاه از غرفه گل‌آقا و پس از آن از كتاب‌فروشي‌هاي گل‌آقايي تهیه کنند. از 12 ارديبهشت تا آخر ارديبهشت خريد از فروشگاه اينترنتي با 10 درصد تخفيف همراه است و كليه سفارش‌ها بعد از نمايشگاه ارسال مي‌شود.

بيست‌وپنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران از چهارشنبه، 13 ارديبشهت‌ماه، آغاز به كار مي‌كند.
 

301301

کد خبر 210485

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =