«هفته پیش می رفتیم کاشان. صدای ضبط ماشین بلند بود. یک هایدن درجه یک. پلیس راه ایست داد. تند می رفتم و متوجه کیلومتر شمار نبودم. موسیقی مرا از خود بیخود کرده بود...»

به گزارش خبرآنلاین، هفتمین شماره هفته​نامه «نگاه پنجشنبه» با صفحاتی ویژه «محله» و یادداشت​ها و گفتارهایی خواندنی از اهالی فرهنگ و هنر کشورمان بعلاوه نقد برخی آثار منتشر شده در بازار نشر منتشر شد. در این شماره کتاب هفته «نگاه پنجشنبه» دو پرونده ویژه منتشر شده، پرونده ای برای محله زندگی آدم ها و پرونده‌ای نیز برای مهاجران افغانی با عنوان «جبر جغرافیایی». در این شماره یادداشت ها، گفتارها و نقدهایی از «مسعود کیمیایی، اکبر عبدی، فریدون مجلسی، لیلی گلستان، احمد محیط طباطبایی، ابراهیم حقیقی، محمدحسین جعفریان، سیدابولحسن مختاباد، مژگان اینانلو، جواد طوسی و...» به چشم می خورد.

 

بنابراین گزارش، «لیلی گلستان» نویسنده و مترجم در ستون «لذت موسیقی» می نویسد:

 

«چهل و چهار سال پیش زمانی که بیست و دو سال داشتم، مرد جوانی که بیست و هفت سال داشت از من پرسید موسیقی دوست داری؟ گفتم بسیار. گفت چه چیز را بیشتر گوش می کنی؟ گفتم موتسارت و من و گنجشکای خونه...و زدیم به خنده. سال بعد ازدواج کردیم و بعدها به من گفت که با همان جواب دلبسته ام شده بود.

 

هفته پیش می رفتیم کاشان. صدای ضبط ماشین بلند بود. یک هایدن درجه یک. پلیس راه ایست داد. تند می رفتم و متوجه کیلومتر شمار نبودم. موسیقی مرا از خود بیخود کرده بود. آنقدر از خود بیخود که متوجه نشدم از هیجان دارم پدال گاز را تا آخر فشار می دهم. 180 می رفتم.

 

بچه که بودیم صبح ها با صدای لویی آرمسترانگ از خواب بلند می شدیم. آن هم با صدای بلند بلند. آنچنان بلند که هیچکس نمی توانست سر صبحانه حرف بزند. صدا به صدا نمی رسید. یعنی عطای دیالوگ خانوادگی را به بقای لویی عزیز بخشیده بودیم...

 

یک کنسرت خوب مثل آخرین کنسرت حسین علیزاده(که هرچه می سازد و می نوازد را دوست دارم) مرا در این روزگار پرتنش تا روزها سرپا و سرخوش نگه می دارد.

 

موسیقی گوش دادن را دوست دارم و ایرانی بودن و غیر ایرانی بودن آن برایم فرقی نمی کند. همه جورش را گوش می کنم. فقط باید برود زیر پوستم و با جانم آمیخته شود. و حالم را آنچنان دگرگون کند که 180 کیلومتر در ساعت بروم و ملتفت نشوم.»

 

برای تهیه این هفته نامه جمع و جور و متفاوت که با قیمت 2هزارتومان منتشر شده، می توانید به روزنامه فروشی‌ها و کتاب‌فروشی‌های معتبر تهران مراجعه کنید. همچنین برای تهیه تلفنی و یا اشتراک این نشریه کافی است با سامانه ارائه محصولات فرهنگی (سام) 20-88557016 تماس بگیرید و آن را بدون دریافت هزینه در محل کار و یا منزل تحویل بگیرید.

6060

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 213075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
  5 1
  چه ناز...
 • علیرضا IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۴
  12 1
  عالی بود. کیف کردم
 • بدون نام IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۵
  0 2
  چه دلسوز!!