نخستین رخداد منطقه‌ای تسهیل تجاری و کسب وکار الکترونیکی صبح روز دو شنبه اول خرداد با حضور 21 کشور و سازمان بین المللی به میزبانی ایران در جزیره کیش آغازبه کارکرد.

دراین رخداد پنج روزه 10کشور عضو مرکز تسهیل تجاری وکسب وکار الکترونیکی منطقه آسیا و اقیانوسیه شامل ژاپن،کره جنوبی،کامبوج،ویتنام،هنگ کنگ،تایلند،سنگاپور،هند،تایوان وایران به همراه سوئیس و همچنین نمایندگان شش کشور عضو اکو شامل ترکیه،پاکستان،قرقیزستان،افغانستان،آذربایجان و تاجیکستان حضوردارند.

محمود زرگر،دبیر اجرایی این همایش از وزارت صنعت،معدن وتجارت در افتتاح این همایش گفت:کمیته راهبری تسهیل تجاری وکسب وکارالکترونیکی آسیا واقیانوسیه آخرین دستاوردهای موجوددراین عرصه در جهان را بررسی خواهد کرد.

به گفته وی ایران یکی از کشورهای پیشتاز در خاورمیانه و غرب آسیا در زمینه تسهیل تجاری و کسب وکارالکترونیکی است و زیر ساخت های مناسبی رادراین خصوص ایجاد کرده است.

وی افزود:با اینکه مرکزتسهیل تجاری وکسب وکارالکترونیکی آسیا و اقیانوسیه حدود 20 سال است که تشکیل شده، اما ایران از 12 سال پیش در آن عضویت داشته و دبیرخانه آن نیز از 3 سال پیش درایران مستقر است.

وی اظهارداشت: وزارت صنعت،معدن و تجارت برنامه های گسترده‌ای برای تسهیل تجاری از طریق توسعه تجارت الکترونیک در دست اجرا دارد که اکنون اولویت های آن تکمیل زیر ساخت های لازم برای تحقق این هدف است.

وی افزود: این رخداد در نخستین گام ،کمیته راهبری و کمیته های کاری تخصصی زیر مجموعه آن شامل کمیته های آموزش و پشتیبانی، فن آوری ومتدولوژی،سفر و گردشگری وت بادل الکترونیکی اسناد تجاری بین کشوری را برگزار خواهد کرد.

زرگر تصریح کرد:جزیره کیش با زیر ساخت های مناسبی که دارد هم می تواند میزبانی دبیرخانه مرکزتسهیل تجاری وکسب و کارالکترونیکی آسیا واقیانوسیه را عهده دار شده و هم میزبان اجرای آزمایشی و پایلوت بسیاری از پروژه های گردشگری این مرکز باشد.

3939

کد خبر 214978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =