افزایش 225 درصدی ثبت تخلف سرعت غیرمجاز بالای 100 کیلومتر، توقیف 27 گواهینامه رانندگان دارای 30 نمره منفی، ‌بهبود رتبه راهور تهران در کاهش تصادفات از مهمترین بخشهای نشست خبری رئیس پلیس راهور تهران بود.

به گزارش خبرآنلاین،سردار حسین رحیمی در نشست خبری با اشاره به این که میزان ثبت تخلف سرعت غیرمجاز توسط دوربین‌ها 225 درصد افزایش یافته است تاکید کرد: فعالیت دوربین‌ها و ثبت تخلفات نیاز به فلش زدن دوربین ندارد و هم اکنون 167 دوربین تهران روزانه اقدام به ثبت تخلفات می کنند. البته هر خودرویی که دارای 130 کیلومتر سرعت و بیشتر از آن باشد به صورت روزانه به پلیس راهور احضار و از راننده تست سلامت روان گرفته می‌شود.
وی ادامه داد:‌ درچند روز گذشته یک خودروی بنز در یکی از بزرگراه‌های تهران با سرعت 210 کیلومتر شناسایی و توقیف شد.
وی ادامه داد:هم اکنون میزان دوربین‌های سطح شهر به جز چند بزرگراه که فاقد دوربین هستند از 64 به 167 دوربین افزایش یافته است. امیدواریم تا پایان سال تمامی بزرگراه‌ها به دوربین ثبت سرعت و تخلفات مجهز شوند.
رحیمی افزود: طرح برخورد با مزاحمان خیابانی و افرادی که بی جهت در خیابان‌ها دور دور کرده اجرا می‌شود. این در حالی است که پلیس تمرکز خود را روی عابران پیاده و موتورسواران متمرکز کرده البته از رانندگان متخلف نیز غافل نیستیم. هم اکنون برای کاهش تلفات عابران پیاده ساماندهی 100 گذرگاه عابران پیاده را در دستور کار داریم.


ساماندهی تردد عابران پیاده
رئیس پلیس راهور تهران از ساماندهی تردد ایمن عابران پیاده خبر داد و افزود: طرح محدود کردن و ساماندهی تردد عابران پیاده در دستور کار قرار دارد و با استفاده از تجهیزات فیزیکی از جمله نصب نرده تلاش می کنیم مسیرها و محورهای عابران پیاده را ایمن سازی کنیم.
به گفته وی ساماندهی تردد خودروهای سنگین به ویژه میکسرها از دیگر طرحهایی است که همزمان با اجرای طرح برخورد با تخلفات شبانه تا ساعت 2 بامداد از سوی ماموران اجرا می شود. بسیاری از مردم از رفتارهای ترافیکی این رانندگان ناراضی هستند.
وی با اشاره به الکترونیکی کردن کنترل گذرگاههای سطح شهر گفت: هم اکنون 15 گذرگاه سطح شهر از جمله آفریقا، سردار جنگل، آبشناسان، بلوار پاک‌نژاد و میرداماد- ولیعصر(عج) به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود. از 3 تیرماه امسال نیز طرح آزمایشی جریمه‌های الکترونیکی به پایان رسیده و پلیس خودروهای متخلفی را که به گذرگاه عابر پیاده تجاوز کنند 20 هزار تومان و رانندگانی که از چراغ قرمز عبور کند 100 هزار تومان به همراه 5 نمره منفی جریمه می‌کنیم. تا پایان امسال 90 گذرگاه مجهز به دوربین هوشمند می‌شود. ضمن اینکه در مرکز کنترل ترافیک به صورت نامحسوس رانندگانی که مرتکب تخلف می‌شوند جریمه خواهند شد.

نمره منفی رانندگان کاهش یافت
وی با اشاره به اینکه رتبه پلیس راهور در کاهش تصادفات از رتبه 27 به رتبه اول کاهش یافت، اظهار داشت: سال گذشته 52 درصد فوتی‌های حوادث رانندگی تهران را عابران پیاده تشکیل می‌دادند که از این میزان 8 درصد نیز معتادان ولگرد و خیابانی بودند.
وی ادامه داد: در فروردین امسال صدور قبض جریمه 30 درصد و در اردیبهشت ماه 20 درصد کاهش یافته است. همچنین میزان اخذ گواهینامه‌های دارای 30 نمره منفی به شدت کاهش یافته و در اردیبهشت ماه تنها 27 گواهینامه رانندگان تهرانی که به 30 امتیاز منفی رسیده بودند اخذ شد.
رئیس پلیس راهور تهران به وضعیت کاهش کشته‌های رانندگی اشاره کرد و افزود: در سال 89، 62 نفر کاهش کشته‌‌ داشتیم که این آمار در سال گذشته با 146 نفر افزایش یافت. در فروردین و اردیبهشت امسال نیز 29 درصد کاهش کشته‌ها را شاهد بودیم. در این مدت میزان تصادفات فوتی عابران 24 درصد، کشته‌های تصادفات فوتی و جرحی موتورسواران 36 درصد کاهش یافته است.
رحیمی عدم توجه به جلو را مهمترین علت تصادفات تهران اعلام کرد و گفت: علاوه بر عدم توجه به جلو که عامل 27 درصد تصادفات است، عدم رعایت حق تقدم با 17 درصد و تغییر ناگهانی مسیر با 10 درصد از دیگر علل تصادفات هستند. صحبت با تلفن همراه یکی از مهمترین علل عدم توجه به جلو است که طرح ویژه‌های در سطح پایتخت در حال اجرا است.نصب دوربین در خط اضطرار تونلهای توحید و رسالت
رحیمی از نصب دوربین و کنترل الکترونیکی سطح اضطرار خبر داد و تاکید کرد: طرح‌های جدید در تونل‌های پایتخت به اجرا درآمده و از روز شنبه هر راننده‌ای در خط اضطرار تردد کند 50 هزار تومان و 4 نرمه منفی جریمه می‌شود. این خطر تنها برای خودروهای امدادی و پلیس تعبیه شده است تا در صورت وقوع حادثه در تونل سریع به امدادرسانی بپردازند.
وی با هشدار به رانندگان متخلف تهرانی گفت: در پایتخت بدون هرگونه اغماض با متخلفان برخورد می کنیم در حالی که میزان تخلفات کاهش چشمگیری یافته است. در اردیبهشت ماه امسال میزان تردد غیرمجاز در محدوده طرح ترافیک 39 درصد کاهش یافته است.
23245
 

کد خبر 221856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عمار IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  136 3
  فرایند تشخیص تردد با جهت از بی جهت چیه؟
  • بدون نام IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
   85 1
   روزی یه بار میتونی بری سر کار و یه بارم برگردی بقیش میشه دور دور...!!!!!!!!!!
  • ممد IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
   24 1
   من اگه بخوام نسخه دکتر رو بگردم هم دور دور محسوب میشه؟؟؟؟ اگه نه پس یه نسخه دستم میگیرم هر وقت گرفتنم اونو نشون میدم!!!!!
  • بدون نام IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
   12 15
   شب يه سر بيا پاسداران ميفهمي!
 • بدون نام IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  93 5
  خندم گرفت فقط بعدش شد خنده تلخ!
 • بدون نام IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  119 3
  یعنی باید از این به بعد واسه تردد تو خیابون برگ ماموریت از پلیس بگیریم؟؟؟؟ از کجا می فهمن که کسی دور دور میکنه یا واقعا کار داره؟؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  یعنی اگر تو ایران زمین دو دور زدیم گرفتنمون باید قسم بخوریم به جان جناب سروان اولین دوره؟ دقیقا این تنها تفریح من و دوستانمونه اینم بگییرید دمتون گرم
  • بدون نام IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
   16 19
   متاسفم براتون که این تنها تفریحتونه!! ما اهالی خ ایران زمین و گلستان از دست این جوونای بیکار آسایش نداریم هفته ای نیست که تصادف نداشته باشیم واقعا باید یه فکری براشون بکنند
 • بدون نام IR ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  99 10
  این دیگه یعنی چی ؟ خوب شاید کسی بخواهد همین طوری دور بزند ..ایرادی ندارد که
 • بدون نام US ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  89 1
  دوردور یعنی چی؟ چطوریاست؟
 • بدون نام NL ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  97 8
  خوب پول بنزینشو میدن دور دور میکنند
 • بدون نام SE ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  62 1
  چقذه باحال!!!!!!!!!!!!! ممنونیم که دیگه آخرین مشکل امنیت هم حل شد.
 • مهرداد IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  17 2
  یادتون باشه اگه چیزی تو خونه جا گذاشتید برنگردید چون شاید جریمه شوید
 • بدون نام EU ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  6 17
  از این روش می توان برای دستگیری کیف قاپ های موتور سوار استفاده کرد چون اونها مقصد مشخصی ندارند و برای شناسایی طعمه ها همینجوری تو خیابون ها تاب می خورند کافی است جداگانه از هر کدام از سرنشینان موتور سیکلت مقصد شان را بپرسید امتحان کنید و نتیجه اش را ببنید ظرف یک هفته هر چی کیف قاپ است دستگیر می شوند
 • بدون نام UA ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  13 1
  یعنی برای مزاحم نوامیس مردم برگ جریمه چند هزار تومنی میاد و او اصلاح میشه ؟
 • حسین IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  12 0
  ** توجه ** ** توجه ** رحیمی از نصب دوربین و کنترل الکترونیکی سطح اضطرار خبر داد و تاکید کرد: طرح‌های جدید در تونل‌های پایتخت به اجرا درآمده و از روز شنبه هر راننده‌ای در خط اضطرار تردد کند 50 هزار تومان و ( 4 نرمه ) منفی جریمه می‌شود. بند آخر رو از نوع بخونید داخل پرانتز یعنی چی ؟ خبر آنلاین در نوشتن متن خبرها دقت کن
 • محمد IR ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  44 0
  دیگه نمی شه تمرین رانندگی کرد؟؟؟
 • بدون نام DE ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  20 3
  چرا مردم ما هیچ تفریحی ندارند و هر کاری میخواهند بکنند میریزیم سرشون
 • بدون نام IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
  18 3
  بابا اینم شد جرم اخه چه اشکالی داره یه همین تفریح و داشتیم اینم میخان بگیرن
 • مهدی IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۱
  23 0
  اخرین دور دور فیلمی از نیروی انتظامی بابا بسه دیگه شما تمام مشکلات مردم و جامعه را حل کردید خجالتمون هی میدید شما به جای این کارا برید جلوی برگه ترخیص یه جنایتکارو بگیرید که پس از مرخصی میره خانوادشو تو سرخسه کجاست سلاخی میکنه خسته شدیم دیگه تیتر روزنامه ها شده قتل تجاوز دزدی مثل یه شعر شده واسم که هر روز میخونم
 • رضا IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۱
  6 12
  پاسداران افتضاح شده اصلا دیگه نمیشه رانندگی کرد اونجا