ایسنا نوشت:

مروري بر ليست آلوده و پاك‌ترين استان‌هاي كشور از منظر ارسال‌كننده‌هاي بدافزار‌ها گوياي آن است كه استان‌هاي قم آلوده‌ترين و هرمزگان، كردستان، چهارمحال و بختياري و اردبيل به‌طور مشترك پاك‌ترين استان‌هاي اينترنتي كشور هستند.

بنا بر تحقيقات صورت گرفته، طي ارديبهشت‌ماه سال 91 استان قم به عنوان آلوده‌ترين استان كشور از نظر ارسال‌كننده‌هاي بد‌افزاري شناخته شد و در اين زمينه 56 امتياز منفي به خود اختصاص مي‌داد. پس از قم، تهران با 5.5 امتياز منفي در رتبه‌ دوم اين جدول قرار گرفت و پس از آن استان ايلام با 46 اميتاز منفي عنوان سومين استان آلوده‌ي كشور را از آن خود كرد.

بنابر آمار منتشر‌ شده از سوي مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخداد‌هاي رايانه‌يي، آذربايجان شرقي با كسب 40 امتياز در رده چهارم آلوده‌‌هاي اينترنتي قرار دارد و پس از آن استان‌هاي اصفهان، فارس، گيلان، مازندران و ... در رده‌هاي بعدي اين جدول قرار مي‌گيرند.

اما استان‌هاي هرمزگان، كردستان، چهارمحال و بختياري و اردبيل به‌طور مشترك با كسب دو امتياز منفي به عنوان پاك‌ترين استان‌هاي اينترنتي كشور شناخته شده‌اند و پس از آنها استان خوزستان با چهار امتياز منفي و كرمانشاه با پنج امتياز منفي به عنوان اولين و سومين استان‌هاي پاك اينترنتي محسوب مي‌شوند.

ارديبهشت‌ماه سال گذشته تهران، آذربايجان شرقي و فارس آلوده‌ترين شهرهاي اينترنتي كشور بودند و مازندران، قزوين، سمنان، چهارمحال و بختياري، ايلام و استان البرز به‌طور مشترك پاك‌ترين استان اينترنتي به‌شمار مي‌رفتند.

نكته ديگر آنكه اگرچه سال گذشته دو استان آلوده‌ يعني تهران و آذربايجان شرقي امتيازي به مراتب بيش از امتياز سال را به خود اختصاص داده بودند، اما در مجموع نمره صنفي اكثر استان‌هاي كشور به 10 امتياز هم نمي‌رسيد كه اين رقم در سال جاري نسبت به سال قبل سير صعودي داشته است.

اين آمار پس از جمع‌آوري و تحليل داده از شبكه هاني نت ملي در ارتباط با ميزان گستره‌ي آلودگي به بد‌افزار در استان‌هاي كشور تهيه شده است و اعداد آن بيانگر آدرس‌هاي اينترنتي آلوده شناسايي شده در هر استان است. فروردين‌ماه امسال به ترتيب استان‌هاي مازندران، تهران، بوشهر، قم و اصفهان در رده‌هاي اول تا پنجم استان‌هاي آلوده اينترنتي قرار داشتند.
2121

کد خبر 223485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • گیلانه IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۶
  35
  خیلی جالبه تهران به این بزرگی اونوقت قم اول شده
  • حمید IR ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۶
   19
   استان قم دو و نیم میلیون جمعیت داره کوچیک نیست از استان البرز هم جمعیتش هم وسعتش بزرگتره . قم نسبت به جمعیتش خیلی کاربر اینترنت داره .
 • سینماتو IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۷
  16
  جمعیت قم از البرز کمتر وشهریت خیلی کوچتره
  • بدون نام IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۰
   6
   کاملا اشتباهه