بحران اقتصادی تعداد زیادی از سایت های تولیدکنندۀ اتومبیل در اروپا را به تعطیلی کشانده است.

طبق آمارها از 100 کارخانۀ تولیدکنندۀ اتومبیل در اروپا، نرخ بهره برداری از ظرفیتِ 40 کارخانه، کمتر از 75% بوده است که این کمترین میزان سوددهی است. رنو و پژو در کشورهای فرانسه، اسپانیا و ایتالیا بیشترین خسارات را متعاقب کاهش نرخ بهره برداری متحمل شده اند.
ماههاست که بسیاری از ناظران، کارشناسان و صاحبان واحدهای تولید اتومبیل( مثل فیات، اپل و پژو سیتروئن) بر ضرورت تعطیلی برخی از واحدهای تولید در اروپا برای کاهش تولید اضافه تأکید می کنند. این در حالی است که طبق تحقیقی که از سوی گروه شرکای آلیکس صورت گرفته، 40 کارخانۀ تولید اتومبیل به لحاظ مالی در وضعیت مالی بدی قرار دارند و نرخ بهره برداری از ظرفیت رقم 75 تا 80% را بین آنها نشان می دهد.  میزان تقاضا برای اتومبیل های نو در اروپا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به طوری که از 16،8 میلیون فروش بین سالهای 2007 تا 2012 این میزان در حال حاضر رقم 13،6 میلیون را نشان می دهد. نتیجۀ این وضعیت این بود که 9 سایت تولیدکننده در فرانسه، 8 سایت در اسپانیا و 5 کارخانه در ایتالیا با خسارات شدید مالی روبرو شدند. از این رو پروژه تعطیلی برخی از سایت های تولیدکننده در جریان است. کارخانۀ اپل شعبۀ شهر بوخوم آلمان اعلام کرده است که بعد از سال 2016 دیگر اتومبیلی تولید نخواهد کرد. کارخانۀ تولید پژو در یکی از شهر اولنای سوبوآی فرانسه نیز به همین ترتیب در حال توقف تولیدات خود است.

نمودار ذیل سیر نزولی میزان بهره برداری از ظرفیت تولید در کارخانه های اتومبیل سازی در اروپا و روسیه، به همراه میزان تولید را نشان می دهد:
 

فیگارو/ 26 ژوئن 2012
ترجمه: زهرا خدایی

 

31263

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 223660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حاجی تو بازار IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
    7 0
    بخدا من میخرم اما نمیزارن دوستام