۰ نفر
۱۹ تیر ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۱

پس از چند ماه کش مکش، بالاخره حرف وزارت بهداشت به کرسی نشست و تعرفه های پزشکی 20 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین، این درحالی است که بخش خصوصی عملا از میانه های فصل بهار، 15 تا 25 درصد بر تعرفه های سال 90 افزوده است.

اکنون اما معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب افزایش 20 درصدی تعرفه‌های پزشکی (تشخیصی و درمانی) بخش خصوصی و دولتی در شورای عالی بیمه خدمات درمانی برای سال 91 خبر می دهد.
سید‌عبدالله عمادی به فارس گفته: در جلسه شورای عالی بیمه که با حضور وزرای بهداشت و درمان و همچنین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان سازمان‌های بیمه‌گر برگزار شد، افزایش 20 درصدی تعرفه‌های درمانی به تصویب رسید که از هفته آینده برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

نکته اینکه پیش از این وزارت بهداشت و درمان افزایش 25 را پیشنهاد داده بود.

از سوی دیگر امروز مدیرکل تعیین استانداردها و تعرفه خدمات درمانی وزارت بهداشت، از پافشاری متولی سلامت کشور بر افزایش درصد تعرفه های درمانی خبر داد.

علیرضا اولیایی منش گفت: وزارت بهداشت با توجه به اینکه مسئولیت ارائه خدمات با کیفیت را داردو باید بتواند ابزار کافی نظارت بر امور درمان را داشته باشد و از پدیده های مذمومی نظیر زیرمیزی جلوگیری کند بر رای خود مبنی بر ارتقای 25 درصدی تعرفه ها پافشاری دارد.

او گفت: ما کار کارشناسی تعرفه ها را اواخر اردیبهشت ماه تمام کردیم و در جلساتی که با وزارت رفاه، دولت و سازمان های بیمه گر داشتیم رقم خود را 25 درصد اعلام کردیم. در جمع بندی این جلسات بیمه ها روی اعداد 12 درصد رشد و ما با توجه به تورم و مسائل دیگر، حداقل کف درخواست را 25 درصد گذاشتیم.
به گفته اولیایی منش، بحث هایی در بالاتر از سطوح کارشناسی هم بین معاون درمان و معاون وزارت رفاه و وزیر بهداشت با وزیر رفاه برگزار شد ولی تا الان این نظرات به هم نزدیک نشده است: رایزنی ها در خصوص رسیدن به عدد مرضی الطرفین ادامه دارد. خانم دکتر دستجردی نیز رایزنی هایی را با خارج از نظام سلامت کرده اند و مسئولان مالی دولت هم در جریان مشکلات نظام سلامت قرار گرفته اند و می دانند اگر حداقل ها را تامین نکنیم به مشکل برمی خوریم.
او گفت: وزیر بهداشت با توجه به اشرافی که به مشکلات ارائه کنندگان خدمت سلامت دارند حاضر نیستند از رقم پیشنهادی خود پایین بیایند زیرا عددی که بیمه ها می گویند اصلا" مقبول ما نیست.
وی علت پافشاری وزارت بهداشت بر رشد 25 درصدی تعرفه ها را چنین توضیح داد: برای اینکه نظام ارائه خدمت قوام لازم را داشته باشد و بتوان بر آن نظارت کرد و قوانین نظارتی و درمانی به صورت کامل اجرایی شود و پدیده مذموم زیرمیزی از بین برود و کیفیت ارائه خدمات هم بالا برود مجبوریم روی این رقم بمانیم.

گفتنی است سازمان نظام پزشکی هم افزایش تعرفه 20 تا 25 درصدی را مصوب و ابلاغ کرده بود که با اعتراض بیمه ها مواجه شد.

4747

کد خبر 226849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 12
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
    49 7
    خدمات درمانی که قرار بود رایگان بشه..
  • بدون نام IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
    33 12
    هم بیمه هم نظام پزشکی به فکر جیب خودشون هستن تو این مساله باز مردم ضرر میبینن ...واقعا جای شهدا خالیست ...
  • راشد IR ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
    44 5
    از ترس هزینه های دندان پزشکی نمیتونم برم دندون هام رو معالجه کنم واقعا گرونه اون روز با مادرم رفتیم یه فشار خون بگیره با یه آمپول 7000 تومان پول دادیم اون هم تو کلینیک دولتی که این حداقله ادم بره پیش یه متخصص برگرده اگر حتی یه آزمایش ساده بنویسه کمتر از 50000 تومان نمیشه
    • جرات میخاد بری دندانپزشکی IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۱
      2 0
      هزینه ی دندان پزشکی حقیقتا بالاست... ولی خدا وکیلی بعضی از بیمارستان های دولتی(بعضی هاشان) با بیمه خیلی ارزان و خوب هستند. فقط نحوه ی رفتار برخی از پزشکانشان توهین آمیز است. (پزشکان و نه پرستاران بیچاره) ... اما دندانپزشکی خیر... هزینه هایش وحشتناک است...
  • يك مسلمان ايراني IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
    39 21
    ايا در دنيا كشوري هست كه در ان متوسط حقوق كار كنان يك ميليون تومان و متخصصانش حدود بيست ميليون تومان باشد و دم از عدالت و معنويت هم زده باشد اگر هست يك نمونه ذكر شود حقوق كاركنان 15 در صد ودر ماه حدود يكصد هزار تومان و اگر تعرفه دو هزار تومان و در روز چهل بيمار و در ماه 25 روز كار كنند در ماه دوميليون تومان افزايش يعني 20 برابر كار مند دنيا عدالت را از ما ياد بگيرد متوجه شديد چرا در اين كشور از ارز شهاي ديني عده اي سوئ استفاده ميكنند چه دستهايي مردم را بهنظام بدبين ميكنند چرا دولت سكوت كرده است تجارت سلامت تا كي دولت بخود ايد و فرداي قيامت اه و ناله مردم از گرا
    • بدون نام IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
      5 2
      ای مسلمان ايراني متوسط حقوق كار كنان يك ميليون تومان ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یک میلیون تومان را از کجاآوردی؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!! حقوق کارمندان بخش خصوصی 398 هزار تومانه برادر...
  • kambiz DE ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
    4 1
    فقط بلدید غر بزنید من گاری به کسانی که زیر میزی می کیرن ندارم ولی هزینه درمان در کشور ما تقریبا مجانی است ی بخیه توی ترکیه 300 لیره جای دور هم نریم انصاف هم خوب چیزیه
  • بدون نام IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۹
    0 0
    خانوم وزیر که یک ماه پیش تو مجلس داشت دم از ارزون کردن و رایگان کردن خدمات درمانی میزد چی شد که الان دارن برعکس حرفاشون عمل میکنن ؟
  • بدون نام IR ۰۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
    1 5
    کجا این نرخ ها را رعایت می کنند؟ کی بیمه را قبول می کنه؟ فقط دارو توی این دفترچه می نویسند که داروخانه هم که میری می خواد همش را خارجی بچپونه توی کیسه مون که هیچ کدومش بیمه نیست.
  • بدون نام IR ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
    4 1
    وضع دوا و درمون در بالاشهر تهرون که خیلی گرون و افتضاحه .
  • بدون نام IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
    1 3
    پس این که گفته شده: "ما به دنبال آنیم که اگر کسی مریض شد یا مریض دار شدبه جز رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد" چه شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • پيمان IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
    0 4
    تمام وعده هاي دولت دارد به حقيقت ميرسد . مثلا درمان رايگان وهزينه هاي درماني پايين البته وارونه خبر مهم ديگر مريض نشويد ..................